Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Parkování v zastávce MHD"

Dana Votavová
23 23.03.2015
Sledujte tento dotaz

Dobrý den pane Dolínek, potřebovala bych poradit, na koho jiného se už obrátit a to v jedné věci ohledně MHD.
Moji rodiče, kterým je přes osmdesát let, jezdí pravidelně autobusem č.156, nastupují a vysupují v zastávce Řezáčovo náměstí.
A zde je ten problém, autobus do této zastávky k obrubníku vjet nemůže, protože v zastávce už několik let parkuje 24 hodin denně jedno auto, značky Toyota, majitel vozu zde parkuje co ta linka jezdí a nikdo nedokáže ho z této zastávky dostat. Městká policie tvrdí, že zastávka je příliš malá a on sice dělá přestupek, leč to není na odtah, Ropid mi odpověděl, jak v Holešovicích jezdila koňská dráha na skoro celou dopověď a celou historii MHD v Holešovicích, ale na tento problém mi neodpověděl, jak zde může zasáhnout a Dopravní Podniky mi odpověděly rychle, že se mam obrátit na Městskou Policii.
Značka, že se jedná o zastávku se zde dát nemůže, protože údajně je zastávka umístěná ve výjezdu. Rodiče chodí do zdejšího seniorského klubu a autobusy sice zastaví jakoby vedle zastávky, ale v silnici a když vystupujou do silnice mimo obrubník, tak mají velký problém z autobusu vystoupit.
Mohl byste někoho pověřit a tuto zastávku vyřešit? Po celé Praze jsem se s takovým problémem nikde nesetkala, nevím, co zákon umožňuje, ale určitě to není normální, aby si nezodpovědní řidiči dělali co chtěli, městská policie to neřešila.
Děkuji za pomoc a Vaši ochotu.
Dana Votavová

Odpověd

26.03.2015

Vážená paní Votavová, v tomto případě je nutné se obrátit na příslušnou městskou část, tedy na ÚMČ Praha7, v jehož kompetenci je take možná úprava vodorovného i svislého dopravního značení v okolí zastávky Rezáčovo náměstí. Je pravdou, že za současné situace je v případě zaparkování auta v prostoru výjezdu z přilehlého objektu kompikované pro autobusy, aby najel až k chodníkové hraně. Tato záležitost je ale skutečně řešitelná jedině přes úřad městské části, který může vydat příslušné rozhodnutí. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

MHD
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné