Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Parkoviště P+R na Praze 6"

Jiří Jíša
30 30.11.2015
Sledujte tento dotaz

Ve svém blogu píšete o zřízení parkovacích zon, ale řekněte mi, na kterém P+R mám zaparkovat auto, když přijíždím ulicí Horoměřickou a na celé Praze 6 se žádné P+R nenachází. Veleslavín o 50 místech nepovažuju za odpovídající parkoviště, to je málo a sám to víte. Takže nejdřív postavit P+R a a pak si zařiďte zony. Obráceně to může udělat jedině trouba.

Odpověd

14.01.2016

Dobrý den, ve svém dotazu neuvádíte, odkud jezdíte. Pokud ale jezdíte každý den autem z Horoměřic do Prahy do práce, musím s politováním konstatovat, že právě na vás je regulace parkování cílena. Jde o to, že Praha není směrem od svého centra symetrická. Pak z této nerovnoměrnosti vyplývá, že z oblasti Horoměřic přijíždějí autobusy PID ve velmi krátkých intervalech přímo ke stanicím metra Dejvická a Bořislavka, které jsou svojí polohou již v širším centru města. Záchytná parkoviště, jejichž výstavba a provoz jsou dotovány  z rozpočtu města, je nutné stavět a provozovat dále od centra. Cestujícím od Horoměřic pro každodenní dojíždění tak mohu doporučit použití PID, stejně jako to běžně doporučuji cestujícím ze sousedního Suchdola, Lysolají či Sedlce. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Parkovací zóny
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

2 komentářů k dotazu “Parkoviště P+R na Praze 6”

 1. Rybářová
  1214.12.2015 (16:38)

  Dobrý den pane Dolínku,
  mám obdobný dotaz k parkovacím zónám. Parkoviště P+R na straně západní a jihozápadní Prahy jsou nedostatečná! Jen na Zličíně je pouhých 144 míst! Vzhledem k velké výstavbě satelitních městeček na západ od Prahy je toto dlouhodobě neudržitelný stav. Při otevírání nových stanic metra jsem očekávala obrovský parkovací dům na Veleslavíně, případně na Vypichu. A to v počtu minimálně odpovídající Chodovu (2667 míst).

  Předem děkuji za odpověď jak tuto situaci bude magistrát hl.m. Prahy řešit.

 2. MgA. Zbyněk Brabec
  0821.8.2016 (19:44)

  Vážený pane Dolínku,
  s obavami sleduji Vaše bezkoncepční zřizování dalších zón v Praze. Jezdím z Plzně do Prahy pracovat, většinou autobusem, ale když mám povinnosti ve večerních hodinách, musím jet autem. Nikdy jsem nejezdil do centra (v posledních letech), parkoval jsem nejčastěji v Břevnově nebo na Petřinách, kde jsem dosud VŽDY zaparkoval, tzn. že situace tam nebyla nijak kritická. Když se řekne A, musí se říct i B, resp. než řeknu B, musím říct A. Tím jsem chtěl říct, že si klidně uzavřete třeba celé město, ale nejprve postavte záchytná parkoviště na kraji města. Když přijedu na Zličín už v osm hodin rádno, absolutně nezaparkuji. Jezdím i po světě, jistě mi dáte za pravdu, že např. Mnichov není nějaká malá víska, ale tam u každé stanice metra jsou právě záchytná parkoviště P+R. V Mnichově parkuji běžně zdarma 10 min. vzdálen od centra jízdou metrem. Vaše konání je zcela bezkoncepční a bezohledné vůči všem návštěvníkům Prahy (ostatně si stěžují i Pražané, kteří potřebují odvést např. seniora někam na návštěvu nebo k lékaři), vždyť Praha i lidi z okolí zaměstnává a potřebuje.

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné