Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Plán cyklostezky v Letňanském lesoparku"

SVJ Tvrdého
18 18.12.2015
Sledujte tento dotaz

Dobrý den, proč se bude v letňanském lesoparku, který hl.m.Praha vybudovala a kde byl záměr vystavět rozhlednu a menší sáňkovací kopec pro děti vybudovat jakousi cyklostezku se značným omezením pro ostatní lidi kteří si tento lesopark oblíbili vč. rozhledu po obou kopcích a kde se děti rádi vydováděly?
Nebylo by lepší investoval prostředky spíše do rozšíření lesoparku dále než jeho (využití cyklostezky je 1/3 plochy) zúžit pro užší klintelu občanů ?

Děkujeme za odpověď této nesmyslné investice

Odpověd

29.01.2016

Dobrý den, po konzultaci s odborem ochrany prostředí Magistrátu hl. m. Prahy (OCP MHMP), které akci připravuje, Vám sděluji, že v rámci lesoparku Letňany byl od počátku záměr využít stávající uměle navezené kopce v severní části pro sportovní aktivity. Jeden ze způsobů využití je připravovaný projekt cyklistických singltrekových tras. OCP MHMP plně respektuje připomínky veřejnosti k projektu z roku 2014 a proto se nyní připravuje upravený projekt, který důsledně zohledňuje a respektuje stávající vyšlapané zvykové cesty, které na obou kopcích existují a rovněž bude výrazně snížena hustota singltreků tak, aby předmětné území (plocha cca 100 000 m2) mohlo být využíváno jak pro sportovní aktivity, tak pro běžné pěší návštěvníky. Zároveň se stavbou singltreků se počítá s realizací nové mlatové cesty pro pěší, vedoucí na vrchol východního kopce (na tuto stavbu je vydáno stavební povolení) a doplněním drobného mobiliáře (lavičky, piknikové lavice, koše apod.). S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Cyklostezky
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Jeden komentář k dotazu “Plán cyklostezky v Letňanském lesoparku”

 1. Ivan Badík
  0412.4.2016 (13:21)

  Dobrý den,
  jsem příznivcem cykloturistiky a přesto se mi zná nesmyslné tady v Praze omezit Lesopark pro tak úzkou skupinu lidí, kteří využívají singltreky. To přece patří mimo Prahu do okolních lesů.
  Lesopark přece vznikl jako klidová zóna pro odpočinek, procházky, kočárky,,
  To se tam teď na trasách, které si pěší vyšlapali, závodit cyklisti? Budou tam moci vůbec pěší?

  Ještě bych se chtěl touto cestou dotázat, jak je plánovaný další rozvoj lesoparku, jako zvětšení plochy, což by měl být hlavní záměr druhé etapy.
  Nastěhuje se tam postupně v blízkých měsících a letech další tisíce lidí a lesopark bude přeplněný lidmi.

  Děkuji za odpověď a přeji hezký den

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné