Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Plán stavby terénních cyklotras v lesoparku Letňany"

Katka
13 13.04.2016
Sledujte tento dotaz

Dobrý den, v Letňanských listech se loni objevil plán výstavby terénních cyklotras na obou kopcích v lesoparku Letňany. Součástí projektu má údajně být cca 70 značek a informačních tabulí plus chemická wc.
Tento lesopark je jedinou větší přírodní oblastí v okolí. A krom dráhy pro inline bruslení, která je skvělá, jsou stezky na kopcích jediné trasy pro pěší. Kdo z radních považuje za dobrý nápad všechny tyto cesty v parku vyčlenit na terénní cyklistiku? Nebo tam bude velká tabule s nápisem - procházky možné jen s helmou na hlavě a na vlastní nebezpečí? Která firma chce tento projekt stavět? Proč neproběhla nějaká anketa mezi obyvateli Letňan?
Rozvoj sportu je výborná věc, ale tento projekt se na dané místo momentálně buhužel nehodí. Kdyby to zabralo např. 20% cest, tak neříkám nic, ale ono to zabere všechny, když nepočítáme asfalt, kde jsou bruslaři a kola. Nemůžete to buď přesunout dál do parku směrem na Kbely anebo naopak vytvořit nové stezky na rovině směrem na Kbely pro pěší a až potom změnit využití těch kopců? Taky s ohledem na rostoucí počet obyvatel v nových domech, co kolem rostou.

S pozdravem
Katka

Odpověd

09.05.2016

Vážená paní, velice nás těší Váš zájem o rozvoj terénních cyklotras v lesoparku Letňany, nicméně oblast sportu již od dovolení členů Zastupitelstva hl. m. Prahy dne 28. dubna 2016 již nespadá do mých kompetencí. V tomto případě Vám doporučuji obrátit se na Komisi Rady hl. m. Prahy pro cyklistickou dopravu, jejíž předsedkyní je JUDr. Monika Krobová Hášová. Případně se prosím obraťte na starostu Městské části Praha 18 - Letňany Mgr. Ivana Kabického. S pozdravem a zůstávám v úctě Jan Wolf radní hl. m. Prahy

Jan Wolf (Současný radní)

Radní hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Cyklostezky
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné