Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Plánované aktivity na pražských náplavkách"

Ing. Jan Kurtej
12 12.03.2015
Sledujte tento dotaz

Dobrý den,
rád bych se zeptal na plánované aktivity na pražských náplavkách a na koho se mohu obracet s dotazy ohledně pořádání akcí.
Stále platí, že správu zaštiťuje pan Daniel Hägen?
Děkuji za vaší spolupráci
S pozdravem
Kurtej

Odpověd

01.04.2015

Vážený pane Kurteji, letos je zatím situace náplavek, ve srovnání s minulým rokem, kdy existovala poprvé (byť v pilotních podmínkách a na dobu určitou do konce roku) pozice Městského správce nábřeží (obsazená panem Hägenem), bohužel zase o krok, či dokonce o několik kroků nazpět. Ačkoliv se se svým týmem ve spolupráci s nezměrným množstvím aktérů, kteří kolem řeky mají své zájmy, již od ledna snažíme nejen obnovit to lepší, co se loni rozběhlo, vyřešit to horší, co drhlo, ale také správu a rozvoj pražských břehů ze strany města ještě více kapacitně posílit, panuje na tomto nejrozsáhlejším pražském veřejném prostranství v současnosti pouze „volná ruka trhu“. Respektive zdánlivá anarchie bez pravidel a řádu dominovaná zájmy několika nejsilnějších (bussinessových) hráčů, kteří mají zrovna lepší kontakty na správných místech. Našim kolegům z hnutí ANO, konkrétně zejména radnímu pro majetek Haškovi, to takto bohužel nevadí… Obnovení mezioborové Komise Rady pro pražské břehy, která již od loňského léta poprvé fungovala jako platforma pro projednávání a řešení vltavských pobřežních a říčních specifik (vznikla jako jedno z řady doporučení závazné Koncepce pražských břehů schválené Radou v zimě 2014, podle které se ve svém programovém prohlášení zavázala řídit i Rada současná) usilovně odmítá. Řešení situace, kdy již tři měsíce pro pražské břehy neexistuje na úrovni města žádný oficiálně jmenovaný koordinátor, na kterého by se lidé mohli obracet s řešením každodenních nesčetných provozně-organizačních střetů zájmů, nikdo, kdo by svou znalostí prostředí a ideálně respektem u jednotlivých hráčů a každodenní přítomností na místě prostor opravdu efektivně spravoval a napomáhal prevenci čím dál tím častěji vznikajících střetů, odkládá do nedohledna. Střety zájmů nyní bohužel nikdo z města nemůže (oficiálně) efektivně řešit, na řadu tedy v praxi přichází dokonce pěsti jednotlivých aktérů. Naposledy se zde takto házeli do vody zástupci dvou hlavních rejdařských skupin, předtím se uměle vyvolávala panika a tou dobou již defacto neexistující konflikt kolem farmářských trhů… Nicméně, jelikož mám to štěstí a přímo v nejužším týmu mám dokonce dva kolegy, kteří dlouhodobě bez vlastních ekonomických zájmů s jednotlivými aktéry pobřežního dění aktivně spolupracují - a ti v ně tak mají potřebnou důvěru -, situaci nejen že bedlivě monitorujeme, ale i v situaci bez odborné komise a bez vidiny jmenování městského správce nábřeží v nejbližších týdnech se v rámci takřka denního kontaktu s místními aktéry snažíme ve věci dělat, co se dá. Velmi pomáhá rovněž aktivní zájem o konstruktivní spolupráci konkrétních městských částí jako je Praha 5, či Praha 7 . Pakliže máte i s těmito riziky zájem do této bussinessové džungle vstoupit, obraťte se na referenta Odboru správy a evidence majetku MHMP pana Luďka Buriana (ludek.burian@praha.eu). Smluvní řešení aktivit na náplavkách má na starosti úředně právě on. S pozdravem PhDr. Matěj Stropnický

PhDr. Matěj Stropnický (Bývalý radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

4 komentářů k dotazu “Plánované aktivity na pražských náplavkách”

 1. Fechtner Š. V.
  042.4.2015 (10:01)

  Vážený pane PhDr. Matěji Stropnický,

  rád bych jen upozornil Vás, pana tazatele a všechny, kterých se týká případný zájem o působení kolem pražských břehů, že když jsem chtěl tuto problematiku s panem Burianem řešit, nastalo:

  1. absolutní nemožnost jej chytit, což se mi bylo 14 dní snaženo vysvětlit jeho vytížeností… nechť si vyhradí jeden telefonický a jeden osobní den v týdnu, kdy bude mít na veřejnost čas… (doporučuji mimo So a Ne…)
  2. bylo mi vysvětleno, že je nemožné pronajmout i část náplavky na více jak několik hodin, max jeden den, neboť se řeší koncepce pražských břehů… Poté mi však potvrdil, že tato letos rozhodně vyřešena ještě nebude, ale ani to není důvod k tomu, aby se pro letošek mohlo komerčně i nekomerčně využít volného prostoru…

  Jenom podotýkám, jak jsem již uvedl v dotaze jinde a jiným na tomto portále, že by mě zajímalo, proč si Praha nechá utíkat peníze z pronájmu na dobu určitou (týden, měsíc) například Smíchovské náplavky, která je až na výjimky (viz polívkování atd.) v zásadě prázdná… Ptal jsem se, zda je prázdná, odpovědí mi bylo ano a zda bych si mohl na omezenou dobu (např dva měsíce) pronajmout její marginální část, odpověď v žádném případě, důvod koncepce…

  Nechápu a prosím o vysvětlení a dále prosím o vysvětlení, proč odkazujete s řešením na někoho, kdo to nevyřeší… Rovnou jste při znalosti situace mohl odpovědět, že jde o zakonzervovanou věc na příští minimálně dva roky…

  Nebo jsem se snad panu Burianovi nepředstavil tím správným jménem…? To jen tak pro úvahu…

  S pozdravem Fechtner Š. V., toho času již měsíc bez odpovědi na podobný dotaz…

  • Vít Masare
   049.4.2015 (11:43)

   Vážený pane Fechtnere,
   situace je bohužel taková jaká je. Panu Burianovi jsem aktuálně volal a důrazně ho požádal, aby se konkrétně vám, i dalším, kteří se podobně ozývají, obratem ozval.

   I nadále se (od ledna) snažíme, aby se co nejrychleji kapacita správy nábřeží nejen vrátila do podoby z minulého roku se správcem, ale zejména ještě více navýšila. Včera bylo pozdě. Aktuálně je dohoda, že by se situace měla zlepšit od července. Červenec je ale až za 3 měsíce. My proto i nadále chceme, aby správa nábřeží fungovala v plné kapacitě ideálně okamžitě.

   S pozdravem

   Vít Masare
   asistent náměstka primátorky Matěje Stropnického

 2. 043.4.2015 (20:53)

  Dobry den, bohuzel jste nam moc nadeje nedal a citim z Vasi odpovedi urcitou bezmoc. Jelikoz s panem Burianem mame stejnou zkusenost jako pisatel v prechozim komentari, tak jsem zacal mit pocit, ze se jedna o „bajnou“ osobu. Osoba o ktere vsichni mluvi, ale nikdo ji jeste nevidel. Na mail nereaguje a tel. po 14 dennich pokusech ( celkem 85x) nezveda. Podle jeho kolegu dovolenou ani neschopenku nema a obcas se tam i vyskytuje. Nase obcanske sdruzeni Nike se ma stat soucasti festivalu United Islands of Prague, jako klubova scena s nasi lodi, ktere se kona v obdobi 17-21.6. Veskera jednani probihala bezproblemove, dokud nas Trade Centre neodkazali prave na zmineneho referenta Buriana, ktery by mel za mesto s nama uzavrit najemni smlouvu. Proto bych uvital nejaky navod, jak se k panu referentovi dostat.
  Dekuji
  Milos Burkhardt

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné