Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Plánování oprav pražských silnic"

Wojciech Golis
28 28.03.2015
Sledujte tento dotaz

Dobrý den,

dnes 27.3. jsem se vracel do ČR do Prahy a ve 14.30 jsem v zelené vlně ČRo uslyšel, že právě dochází k omezení provozu na křižovatce Jižní spojky a D1 na Spořilově kvůli plánované opravě děr.

  1. Kdo a proč rozhodl a naplánoval, že díry na křižovatce snad dvou nejrušnějších komunikací v ČR je ideální začít opravovat ve 14.30 v pátek?
  2. Domníváte se, že je rozhodnutí optimální pro blaho občanů Prahy? Nedalo se postupovat jinak?
  3. Vracel jsem se z Polska, kde jsem v noci projížděl Poznaní (cca. 500000 obyv) a tam ve světle reflektorů o půlnoci pracovalo asi 80 dělníků. Dokážete si to představit v Praze?
Pokud osobě, která to rozhodnutí vydala nedochází, že je to ta nejhorši možná doba, pak své práci nerozumí a neměl by v ní rozhodně pokračovat, každopádně by měl nést nějakou zodpovědnost.
S pozdravem

Odpověd

14.04.2015

Dobrý den, po konzultaci s Technickou správou komunikací hl. m. Prahy (TSK) Vám sděluji, že společnost neprováděla v popisované lokalitě žádné úkony a ani neměla plánovanou opravu „děr“. Jižní spojka a 5. května (v dotazu uvádíte D1) podléhá zvláštnímu režimu a bez rozhodnutí státní správy zde nelze provádět opravy. Předpokládám, že jste měl na mysli akci Spořilovská – Mobilní protihlukové stěny (MPHS) příprava území a instalace MPHS. Na tuto akci bylo vydáno dopravně inženýrské rozhodnutí již 2. 3. 2015 na základě Rozhodnutí státní správy. Souhlasím s Vámi, že začít opravovat komunikaci ve 14:30 v pátek není ideální a také se tak nestalo. Právě pro blaho občanů na Spořilově se instaluje MPHS, pro ochranu před nadměrným hlukem. Stavební práce na přípravě území probíhaly v termínu 2. 3. - 27. 3. 2015 za částečné uzavírky komunikace Spořilovská. V rámci této akce nedošlo k plánované opravě děr, ale k rozšíření levé strany vozovky směrem z centra. Část komunikace Spořilovská v úseku Chodovská - Türkova ve směru na Brno byla zcela uzavřena v sobotu 28. 3. 2015 od 07.00 do 29. 3. 2015 do 18.00 z důvodu osazení 1. etapy mobilní protihlukové stěny. Vzhledem k šířkovým poměrům na této stavbě ani při nejlepší vůli nemůže pracovat 80 dělníků a už vůbec ne v noci. Již asi 8 let TSK nepracuje v noci jednak proto, že v minulosti dotčení obyvatelé nahlašovali rušení nočního klidu na policii a také proto, že byly zpřísněny limity hluku. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Doprava
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné