Jaké téma vás zajímá ?


Omlouváme se, na dotazy není možné z technických důvodů možné odpovídat.
Děkujeme za pochopení.

Detail dotazu "Plány na zlepšení dopravní situace v MČ Ďáblice"

hana podškubková
02 02.08.2016
Sledujte tento dotaz

Vážený pane radní,
cesta veřejnou dopravou ke stanici metra Ládví, kterou používám a se mnou řada dalších obyvatel MČ Prahy 8 a MČ Ďáblice, se výrazně zhoršila. Dle jízdního řádu autobusů PID i MHD by měla doba dojezdu ze zastávky Ďáblický hřbitov trval cca 5 minut. Každodenně se však ranní doba dojezdu prodlužuje na více jak 15 minut, někdy až 20 minut. Ďáblická se stala těžko průjezdná. IAD a autobusy, včetně prázdných PID autobusů, které najíždějí z odstaviště na konečné tramvají na Ládví, zahustily dopravu natolik, že všechny tyto dopravní prostředky v koloně popojíždějí až ke Střelničné. Dle mého názoru je příčinou toho, že se části obyvatel výše uvedených MČ zhoršila doprava navýšení dopravy autobusy PID (přibylo dalších 400 autobusů, které po Ďáblické projedou). Můžete mi prosím odpovědět, zda se plánuje zlepšení stavu veřejné dopravy v této oblasti v kontextu avizovaných změn od 1.7. 2016? Děkuji za odpověď.

Odpověd

12.09.2016

Vážená paní Podškubková, děkuji za další dotaz. K mé předchozí odpovědi doplním, že mírné zlepšení parametrů obsluhy Ďáblic hromadnou dopravou je připravováno vzhledem k podnětům na nedostatečný interval linky 103 v sobotu a v neděli. Od 15. 10. 2016 je plánováno zkrácení intervalů linky 103 v sobotu během dne a v neděli odpoledne z 30 na 15 minut. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

MHD
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Jeden komentář k dotazu “Plány na zlepšení dopravní situace v MČ Ďáblice”

  1. Jitka Pavlovičová
    0824.8.2016 (9:11)

    Vážený pane Dolínku,
    jsem z Prahy, bydlím v Praze, konečně postavili tunel Blanka a z jedné strany Prahy je možné se dostat na druhý za pouhých 15 min. MHD to je v mém případě 50min. Mám děti, cestou z práce musím nakoupit, tak auto se hodí, do nejbližší sámošky u místa bydliště stejně už nemohu, protože tam od října bude taky parkovací zóna, byť to ještě nedávno byla periferie Prahy. Prý jste tento systém udělali na žádost Pražanů?!? Středočeši mě opravdu nezajímají a jestli se zóny zavádí jen kvůli nim, aby nebránili Pražanům v parkování, tak to pokládám za systémovou hrubou chybu, která postihne i nás rezidenty Prahy.

    Myslím, že jako rezident města Prahy bych měla mít nárok na zlevněné parkovné po celé Praze. Chápu pouze omezení v centru a historickém centru Prahy. Je naděje, že by se to někdy zohlednilo (sjednotilo)??

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné