Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Plány propojení silnic Veselská - Mladoboleslavská"

Martin
22 22.06.2015
Sledujte tento dotaz

Dobrý den, jakožto obyvatel Letňan bych se rád informoval na aktuální situaci okolo plánované výstavby silnice označené jako Nová Toužimská (propojka Veselská-Mladoboleslavská). Již poměrně dlouho je okolo tohoto záměru ticho. Podle původního plánu měla komunikace procházet přes Lesopark Letňany (od toho se doufám již upustilo), pak snad byla provedena nová vyhledávací studie. Jaký je tedy prosím současný stav? Kdy a v jaké podobě můžeme očekávat stavbu komunikace? Existují již v souvislostí s touto akcí nějaké konkrétní návrhy na změny v MHD na dotčeném území (myšleno změny vedení autobusových linek, přemístění nebo vybudování nových zastávek apod.)? Děkuji, přeji hezký den.

Odpověd

03.07.2015

Dobrý den, propojení komunikací v ulici Veselská a Mladoboleslavská je realizováno v rámci stavby č. 40032 Komunikace Toužimská. Tato stavba je členěna do etapy 0001 Kbelská a etapy 0002 Letňanská. Náplní první etapy Kbelská je výstavba komunikace včetně veřejného osvětlení v úseku od komunikace Mladoboleslavská po komunikaci Toužimská. Součástí etapy je světelné signalizační zařízení v křižovatce s ulicí Mladoboleslavská. Tato etapa byla ukončena a uvedena do provozu v roce 2012. Náplní etapy Letňanská je výstavba komunikace včetně veřejného osvětlení a chodníků v úseku od ulice Veselská (křižovatka s komunikací Beranových) po komunikaci v ulici Toužimská. Tato etapa navazuje na již dokončenou komunikaci realizovanou v rámci etapy Kbelská. Na celou stavbu, včetně etapy Letňanská, bylo v roce 2007 vydáno územní rozhodnutí. Z důvodu kolize této komunikace s Lesoparkem Letňany, který byl realizován po tomto termínu, zadal investor stavby zpracování studie pro nové vedení komunikace s cílem vedení trasy komunikace mimo tento lesopark. K dnešnímu dni bohužel není rozhodnuto o umístění nové dílčí trasy komunikace. Předpokládá se, že po uvedení této komunikace do provozu budou stávající autobusové linky MHD v úseku Beranových – „nová“ Toužimská převedeny na novou komunikaci. V obou směrech je navržena nová autobusová zastávka v zálivech, vybavená přístřešky. K této zastávce bude také zřízen přístupový chodník od ulice Beranových. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Doprava
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Jeden komentář k dotazu “Plány propojení silnic Veselská – Mladoboleslavská”

  1. Ivan Badík
    0412.4.2016 (13:28)

    Dobrý den,

    jak to prosím vypadá se stavbou „nové Toužimské“. Staví se v tomto okolí spousta nových projektů na bydlení a nikdo není schopný říct, jaký je opravdu záměr města s touto komunikací.

    Děkuji

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné