Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Podmínky poskytování veřejných prostor pro komerční akce"

bára čermáková
01 01.09.2014
Sledujte tento dotaz

Vážený pane radní,

ráda bych se vás zeptala na podmínky, za kterých Praha poskytuje prostor / zábor komerční akci WeRunPrague, která se tuto sobotu, 30. srpna, konala na trase Žluté lázně - Palackého náměstí. Několik indicií mě vede k úvaze, že akce má nevyváženou povahu ve vztahu k využití městského prostoru a omezení "neběžících" a toho, co naopak dotčeným pražským částem přináší. Konkrétně se jedná o následující body:

  • po závodu zůstal v prostorách náplavky a jejího okolí neuvěřitelný nepořádek (plastové lahve, banánové slupky, plastové úchytky, samolepky s logem závodu - fotodokumentaci z následujícího dne ráda poskytnu)
  • v lokalitách, kde byl z důvodu akce omezen / změněn provoz MHD, nebylo zajištěno dostatečné značení alternativ + na webovém portálu DPP nebyl při vyhledávání online poskytnut přístup k odjezdům náhradních spojů, ani informace o tom, že standardní linky nejsou z důvodu závodu v provozu
  • režim na náplavce byl akcí omezen po celou sobotu 30. 8., přestože start závodu byl až v 19:00, "vystěhovat" se z náplavky musely i tradiční farmářské trhy. pokud už má závod někoho "vystrnadit", proč jsou to chodci (a cyklisté) na náplavce, nikoli automobily na nábřeží?

Ráda bych vás požádala o odpověď na dotaz, zda výše zmíněná kritika jde na vrub magistrátu nebo organizátorům závodu. Pokud platí druhé, zajímá mě, jak jsou daná témata ošetřena v případném smluvním vztahu a zda například zanecháním prostor v tak zoufalém stavu, jako je tomu v tomto případě, není porušením smlouvy. Pokud tomu tak je, vyzývám magistrát, aby od organizároů žádal nápravu a do budoucna poskytnutí městkých prostor takovéto arogantní akci důkladně zvážil. Pokud má řešení nepořádku po akci řešit město, ptám se, proč se tak neděje.

Ráda bych vás také vyzvala k veřejnému deklarování pozitiv, kterým takováto masová akce komerčního subjektu přispívá kvalitě života ve městě (v porovnání například s volným prostorem na náplavce - tím spíše o volném víkendovém dnu, nebo již zmíněnými farmářskými trhy) za předpokladu, že přináší výše zmíněná negativa.

S pozdravem a díky za vyjádření

Bára Čermáková
aktivní běžkyně a příznivkyně masových běhů, pokud se "umí chovat"
obyvatelka Podolí, matka, cyklistka, automobilistka

Ing. Eva Vorlíčková (Bývalý radní)

Radní hl. m. Prahy

  • Správa majetku
  • Evropské fondy

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné