Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Podmínky získání parkovací karty"

Sommer
18 18.12.2015
Sledujte tento dotaz

Dobrý den.

Chtěl bych poradit ohledně parkovacích zón. V Praze se mají rozšiřovat parkovací zóny tak jsem si zjišťoval informace a nevím jak mám tuto situaci řešit. Máme s ženou 2 byty žijeme na střídanou v každém z nich. Oba byty na jiné Praze ale v obou se mají rozšiřovat parkovací zóny. Žena má trvalé bydliště v 1 bytě a já v 2 a já vlastním automobil. Dozvěděl jsem se, že nemůžu mít 2 karty pro každou jednu oblast. Pokud bych se přihlásil k ženě do bytu ztratím zase kartu u mého bytu. Co mám v této situaci dělat když si chci kartu koupit ale nesplňuji podmínky pro její získání je to nějak ošetřeno. Existuje nebo se plánuje karta pro celou Prahu. Nechci porušovat podmínky.
Děkuji za odpověď s úctou Sommer

Odpověd

04.01.2016

Dobrý den, podle ustanovení zákona o pozemních komunikacích v celém Česku platí, že každý může mít jen jednu rezidentní parkovací kartu a to v místě svého trvalého pobytu. Dále lze vydat parkovací kartu také na vozidlo vlastníka nemovitosti v dané oblasti. Takže ve Vašem případě máte nárok na získání dvou parkovacích karet, nicméně jen jedna může být za cenu pro rezidenta. Parkovací karty pro celé území hl. m. Prahy neexistují a ani se s takovou kartou nepočítá. Zavedení takovéto karty by bylo jen vybíráním peněz od občanů bez jakékoliv regulace, protože problémy s parkováním nejsou způsobovány pouze mimopražskými vozidly. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Parkovací zóny
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Jeden komentář k dotazu “Podmínky získání parkovací karty”

  1. Jindra
    0111.1.2016 (2:51)

    Ano a proto jsem proti kartam. Nemluve o tom, ze park v Munchenu je v cnetru 1EUR/h , coz je levnejsi nez ve velke casti Prahy. Jedna se skoro vzdy o smisene zony. Pro navstevy se dokonce v noci neplati takze pokud tam mate hotel, parkovnai dle oblasti od 18/19/20 do 6/7/8 a vikendy je zdrama. Ono lze predpokladat, ze v noci tam nikdo asi neparkuje jentak.
    Dale nevim jak Munchen, zde jsem vzdy v centru, ale treba jak Nuremberg tak Frankfurt maji velke bezpatne parkoviste a parkovaci domy na okrajich s napojenim na MHD. Neco jako u nas Cerny Most, kde to dotuji obchodaky. Ale Letnany, Motol, stanice metra nic. Znama bydli za prahou, ale diky nesmuslu s trvaym pobytem musela vozit dety do skolky 15km do Radotina a tam je vlak v ROPID. Ale nemam tam kde zaparkovat, teda musela zbytecne pokracovat na Budarnu a tam jet metrem. Zonama zase jen vyzetene auta o par ulic dal.
    Stale vzikaji nove obchodaky, metro a meni se uzmeni plan. Ale jen pro potrebu developeru a parkovaci domy nic. Nedavni si Baumax postavil tram\vlakovych kolejich a mhoha bus linek na zeleni obchodak. Dopravu zablokoval dalsima semaforama na Bohdalecke, pro parkovani na „okraji“ a MHD nemusel nic. To je problem dat pozadavek na zmenu ze zelene na obchodak nejaky pocet park. mist. Proc ne u 1patroveho maleho treba stejny obsah jako obchoni plocha a u vicepatrovych dvojnasobek plochy.

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné