Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Podpora školních psychologů a speciálních pedagogů"

Michaela Šťovíčková
18 18.06.2014
Sledujte tento dotaz

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, kdy Magistrát hlavního města Prahy zveřejní seznam podpořených škol v rámci rozvojového programu MŠMT na podporu školních psychologů a speciálních pedagogů. Program má běžet od června 2014 do prosince 2014, ale školy stále neví, zda bude právě jejich žádost podpořena či nikoliv. Nejde pouze o finance, ale také o to, že psychologové pak nevědí, zda budou mít zajištěnu od září supervizi, vzdělávání apod.

Děkuji za odpověď
Hezký den
Mgr. Michaela Šťovíčková

Odpověd

Vážená paní magistro,

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (dále jen „MŠMT“) vyhlásilo dne 23. dubna 2014 „Rozvojový program na podporu školních psychologů a školních speciálních pedagogů ve školách a metodiků-specialistů ve školských poradenských zařízeních v roce 2014“ (č. j.: MSMT-9621/2014-2). Rozvojový program byl dne 26. 5. 2014 upřesněn Dodatkem č. 1.

Odbor školství, mládeže a sportu MHMP obdržel celkem 50 žádostí škol, které dne 2. 6. 2014 posoudila výběrová komise složená z pracovníků oddělení školství odboru školství, mládeže a sportu a odborníků v oblasti školského poradenství. K podpoře bylo vybráno celkem 33 škol (31 základních a 2 střední).

Seznam škol na území hlavního města Prahy doporučených výběrovou komisí k podpoře školních psychologů a školních speciálních pedagogů byl postoupen odboru rozpočtu MHMP, který rozdělí finanční prostředky, jež hlavní město Praha obdrží od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, mezi vybrané žadatele. Doporučený seznam škol s přidělenými finančními prostředky musí Usnesením schválit Rada hlavního města Prahy a ihned poté bude seznam škol zveřejněn.

Na všechny doporučené školy šel mail s informací, že škola byla komisí doporučena (včetně výše úvazku), s upozorněním na to, že nabude platností až po schválení RHMP.

S pozdravem
Ludmila Štvánová

Mgr. Ludmila Štvánová (Bývalý radní)

Radní hl. m. Prahy

  • Školství
  • Volnočasové aktivity

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné