Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Podpora Studentského Majálesu"

Vít Masare
14 14.10.2014
Sledujte tento dotaz

Dobrý den,
v tiskové zprávě Rady MHMP ze 7.10. jsem se dozvěděl, že "hlavní město přispěje 600.000 korun formou daru spolku Studentská organizace StudentZone na pořádání Pražského Majálesu 2015... Cílem je podpořit tuto studentskou aktivitu s důrazem na pozitivní rozvoj a vzdělanost mladých lidí."

Chci se zeptat, jestli bude Rada HMP měřit stejným metrem a minimálně stejně podpoří i akci Studentský Majáles, který pořádají jako nekomerční akci samotní dnešní studenti od roku 2013 jako reakci na nespokojenost s komerční akcí Pražský majáles, kterou organizuje za podpory takových studentských spolků jako je skupina ČEZ, či Gambrinus profi event agentura možná dřívějších studentů, jejímž heslem dle vlastních webových stránek není žádná vzdělanost mladých lidí, ale STUDY HARD, PARTY HARDER.

Jsem si jistý, že darem 600 000 Kč, by Studentský Majáles (kam je na rozdíl od tučného vstupného na Majáles od studentzone vstup zdarma) měl zajištěné financování na několik let dopředu a všichni dnešní studenti, kteří tento festival na půdě Carolina (a nikoliv v oploceném velkoareálu ve Stromovce) organizují, by to jistě ocenili. Jejich transparentní účet by poskytl slušný přehled o tom, kam peníze jdou.

Současná situace, kdy Praha sama dává statisíce na komerční akci, vůči které se samy studentské organizace vymezují a organizují spontáně a dobrovolně již třetí rok vlastní Majáles, je spíše smutná.

Předem díky za odpověď.
Vít Masare

PS: Malý úryvek z webu Studentského Majálesu:

Iniciativa přišla od aktivních studentů a studentek několika pražských vysokých škol, kteří nebyli spokojeni se současnou podobou studentské oslavy Majáles a chtěli ji svým charakterem více přiblížit tradici studentských majálesů z let šedesátých.
Cílem akce je prezentovat autentickou studentskou kulturu. Jedná se o multižánrový studentský festival, na kterém vystupují studentské kapely, divadla, promítají se dokumentární filmy začínajících umělců, prezentují se studentské spolky a jejich činnost, a v neposlední řadě se studující seznamují s fungováním akademické obce.
V organizačním týmu je v současné době kolem 30 studentů a studentek. Pracují společně v několika pracovních skupinách, kde si rozdělují úkoly. Podrobněji viz Organizační tým.
Studentský Majáles je financován z peněz z Univerzity Karlovy (Sociální komise Akademického senátu UK, Filozofická fakulta UK, další fakulty). Financování lze sledovat na samostatném transparentním účtu vedeném pod Studentskou unií UK.

RNDr. Tomáš Hudeček, Ph.D. (Bývalý radní)

Primátor hl. m. Prahy

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné