Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Podpora tuzemským výrobcům"

Norbert Riegel
04 04.12.2014
Sledujte tento dotaz

Vážená pane radní, jsem jedním z živnostníků, kteří jsou částečně závislí na cizineckém ruchu - vyrábím historické kopie secesních šperků, lampy atd. do minulého roku jsme spolu asi s dalšími 10 tvůrci prodávali naše zboží v Obecním domě. Secesní obchod Art Décoratif, který byl pro svou atmosféru vyhledáván cizinci zkrachoval na základě neustále se zvyšujícího nájmu provozovatele OD, jehož zřizovatelem je Magistrát. Chápu, že peníze jsou potřeba vždy na prvním místě, ale podívejte se na hlavní turistické zóny v Praze, nájemci jsou balkánští obchodníci, či majitelé večerek z vietnamské komunity, kteří platí nájmy o jaké si pronajímatel řekne. Sortiment těchto obchodů však Prahu nereprezentuje, nepočítáme-li bábušku a Krtka za symboly hlavního města. Uvažuje magistrát o pomoci tuzemským výrobcům zajímavých /módně řečeno regionálních výrobků/ např. formou bezplatné reklamy v průvodcích apod. hodlá magistrát regulovat sortiment zboží nabízeného na těchto místech?

P.S.: nikdo z dodavatelů obchodu Art decoratrif již nenalezl ani odvahu, ani dost peněz k otevření nových prostor kromě mojí manželky. Vězte, že to je řehole a zatím pouze doplácení peněz z vlastních úspor. Nechceme však pouze naříkat, ale něco pro to i dělat, do doby než nám náš pronajimatel prozře a v Jungmannově ulici otevře již pátou večerku. Díky za Váš drahocenný čas a držím Vám palce, aby konečně někdo začal s politikou v Praze od té nejnižší úrovně a my se nemuseli před cizinci stydět. Pamatuji doby okolo roku 1995, kdy do Prahy jezdila i bohatá klientela a babušky se s úspěchem prodávaly na Rudém náměstí.

Odpověd

20.01.2015

Vážený pane Riegele, děkuji za dotaz. Předně bych chtěl podotknout, že si velmi vážím českých tradic a lidí, kteří se snaží o jejich zachování.  Děkuji také za Váš podnět ohledně bezplatné reklamy v průvodcích. Bohužel si nejsem jistý, zda-li magistrát vydává vlastní verzi průvodce. Většinou jsou vydávány nakladateli a magistrát nemá prostředky, jak jejich obsah upravovat. Rozhodně ale tento podnět stojí za zvážení, stejně jako další možné formy podpory. Co se týče Obecního domu, jedná se o akciovou společnost, kde maximalizace zisku je jednou z jejích hlavních podstat. Hlavní město Praha uděluje souhlas k podnájmu dalším subjektům, nicméně má příjem pouze z nájmu. S pozdravem Michal Hašek

Ing. Michal Hašek (Bývalý radní)

Radní hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Cestovní ruch
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné