Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Pojmenování nové předplatné jízdenky na MHD"

Petr Toms
26 26.01.2016
Sledujte tento dotaz

Nevím jestli se obracím na správnou adresu, ale zkusím to. Pro začátek bych se zeptal, jestli jste rodilý pražák. Ať už ano či nikoli, zajímá mně Váš názor na název karty, která má nahradit opencard. Za celý svůj život (73let), který jsem prožil celý v Praze, jsem se nesetkal s názvem lítačka. I když ne zcela. Tohle býval název pro vojenskou pořádkovou hlídku, která lovila vojáčky nacházející se bez povolení mimo kasárna. Všichni pražáci včetně mně měli legitku, nebo tramvajenku. Lítačka je název srozumitelný ještě tak pro "náplavu", ale pražská karta pro pražáky by se měla rozhodně jmenovat jinak.

Odpověd

01.02.2016

Dobrý den, ano, jsem rodilý Pražan. Musím říci, že ani já jsem se v Praze s pojmem lítačka ve smyslu tramvajenky nesetkal. Jde o návrh ze strany primátorky Krnáčové, který, jak se sama vyjádřila, je pouze pracovní. Osobně bych volil jiný, ale přiznám se, že název mi nepřijde tak důležitý, jako to, aby karta skutečně fungovala ve prospěch Pražanů. Jde však o odpovědnost primátorky Krnáčové, do které mi nepřísluší zasahovat. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

MHD, Opencard
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

3 komentářů k dotazu “Pojmenování nové předplatné jízdenky na MHD”

 1. Pavel Š.
  0126.1.2016 (13:36)

  Naprosto s Vámi souhlasím. Tenhle název mě vyloženě šokoval.

 2. Josef Jůza
  0126.1.2016 (21:44)

  Podobně jako pan Toms jsem se setkával se slovem lítačka běžně jako s označením pro vojenskou pořádkovou hlídku, i když na rozdíl od něj jsem čas od času narazil na někoho, kdo toto slovo používal nepochopitelně pro tramvajenku. Určitě by vhodnějším označením byla třeba Pražská karta (obdobně s Plzeňskou či Karlovarskou).

 3. SLÁVEK
  024.2.2016 (13:05)

  název musí být jedině: L E G I T K A

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné