Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Postup omezení celonočního provozu některých semaforů"

J.Tůma
18 18.12.2015
Sledujte tento dotaz

Vážený pane Dolínku,

k tématu celonočního provozu SSZ v Praze jste v červenci t.r. na tomto fóru uváděl : "Aktuálně jsou v rámci činností obou subjektů vytipovávána SSZ, u nichž by bylo možné provozní dobu určitým způsobem omezit. Je tedy v budoucnu pravděpodobné, že signalizací s celodenním i celonočním provozem v Praze začne postupně ubývat."
Mohu se zeptat, jak tento projekt pokračuje a zda přinesl již nějaké konkrétní výsledky?

S pozdravem
J.Tůma

Odpověd

14.01.2016

Vážený pane Tůmo,   v posledních letech je za podpory Technické správy komunikací hl. m. Prahy (TSK), která s vypínáním světelných signalizací v nočním období souhlasí, realizován při obnovách a dodávkách světelných zařízení omezený provoz v případě, že tomu nebrání místní podmínky, jako např. značná rozlehlost křižovatky, špatné rozhledové poměry, psychologická přednost z vedlejší komunikace apod. Tyto signalizace s omezeným provozem jsou nově vybaveny tak, aby v době blikající žluté mohla být signalizace na krátkou dobu uvedena do provozu po nároku z vysílače nevidomých či po nároku z některých chodeckých tlačítek. Na začátku roku 2015 povolil odbor dopravních agend Magistrátu hl. m. Prahy (ODA) omezený provoz na zkušební dobu na sedmi řízených přechodech, které byly dodány či obnoveny dříve a tuto volbu neumožňují. Negativní ohlas veřejnosti na tento omezený provoz byl zatím ojedinělý. Proto TSK předala v roce 2015 k vyjádření na ODA dalších 30 lokalit, u kterých byly kladně prověřeny místní podmínky pro možnost zavedení omezeného provozu. V případě kladného vyjádření ODA budou navrženy potřebné změny umožňující zavedení omezeného provozu v těchto lokalitách. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Jeden komentář k dotazu “Postup omezení celonočního provozu některých semaforů”

  1. Jiří Jíša
    0114.1.2016 (22:44)

    K tomuhle musím jen dodat, že 8 SSZ respective 30 SSZ na celou Prahu je trochu málo. Jako typický příklad SSZ je úsek konečné tramvaje na Podbabě, kde SSZ funguje celou noc, ačkoli je tam v noci provoz velmi malý. Mohl bych jmenovat, ale od toho jsou tady přeci lidi z STK.

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné