Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Používání Manuálu tvorby veřejných prostranství"

Marek Bělor
25 25.07.2014
Sledujte tento dotaz

Vážený pane primátore,

V současné době se opravují části ulic Revoluční a Kodaňská. Máme teď čerstvě platný nový Manuál tvorby veřejných prostranství. Jsou někde informace o tom, co dalšího kromě samotné opravy povrchu bude nově v Revoluční a Kodaňské lépe? Odkdy se začne Manuál tvorby veřejných prostranství propisovat do výsledku rekonstrukcí ulic?

Děkuji za odpověď, s pozdravem
Marek Bělor

Odpověd

Vážený pane Bělore,

Manuál je závazný pro městské odbory a pro městské příspěvkové organizace (včetně např. TSK), které mají Radou hl. města uloženo, aby se při své činnosti řídili tímto dokumentem. Manuál je tedy závazným podkladem, a to včetně rozpracovaných projektů, záměrů, investic a dokumentů. Za implementaci a použití Manuálu spoluodpovídají i příspěvkové organizace HMP a užívají ho i akciové společnosti HMP (např. DPP).

Nicméně je to běh na dlouhou trať. Změny se neprojeví hned, neboť naším cílem nejsou okamžité a líbivé dílčí změny na pár místech (nové koše nebo natřená lavička), ale vlastně částečně měníme celý systém správy a údržby veřejných prostranství. Jde o změnu přístupu, změnu myšlení, což vždy chvíli trvá. Předpokládáme tedy, že v plném rozsahu se Manuál v úpravách veřejných prostranství projeví do cca dvou let, kdy budou realizovány nyní připravované projekty.

Rozpracované projekty, které již prošly povolovacím řízením (např. mají územní či stavební povolení) může manuál ovlivnit nyní pouze jen v dílčích úpravách. V současné chvíli nemám informace o uplatnění principů z Manuálu tvorby veřejných prostranství ve Vámi zmiňovaných rekonstrukcích.

S pozdravem,
Tomáš Hudeček

RNDr. Tomáš Hudeček, Ph.D. (Bývalý radní)

Primátor hl. m. Prahy

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

2 komentářů k dotazu “Používání Manuálu tvorby veřejných prostranství”

 1. Vlasta Polívková
  0813.8.2014 (8:31)

  Vážený pane primátore,

  můj dotaz se týká toho, zda budou někdy v budoucnu vydlážděny chodníky na Národní třídě v Praze. Současný záplatovaný asfaltovaný povrch působí zchátrale a špinavě oproti jiným částem Prahy. Již se vymýšlí znovu předělání dobře vydlážděného Václavského náměstí, ale na Národní třídě se v tomto ohledu neinvestovalo několik desetiletí.

  Děkuji za opověď.

  Vlasta Polívková

  • Jiří Nouza
   0827.8.2014 (13:27)

   Vážená paní Polívková,
   z gesčních důvodů mi dovolte odpovědět na Váš dotaz. Pro rok 2015 je projekčně připravena a stavebně projednána úprava komunikace Národní v úseku od ulice Karolíny Světlé po ulici Na Perštýně. Součástí úpravy je provedení chodníků v mozaikové vápencové dlažbě a vytvoření zálivů na vozovce, úpravu bude realizovat MČ Praha 1 za předpokladu schválení finančních prostředků v rozpočtu MČ Praha 1 pro rok 2015.
   V delším časovém horizontu připravuje MČ Praha 1 akci „Revitalizace Národní“, která spočívá ve vytvoření kruhového objezdu na křižovatce u Jungmannova náměstí a zobousměrnění komunikace Národní v úseku ulice Spálená a ulice Jungmannova. Součástí této akce bude i provedení nových chodníků z mozaikové dlažby. Vzhledem k tomu, že tato akce je pouze v dlouhodobém záměru Prahy 1 a je nutno ji koordinovat s opravou vestibulu Metra – Můstek, nelze předpokládat její realizaci v nejbližších letech.

   S pozdravem Jiří Nouza

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné