Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Pracovně právní důsledky šikany na Střední průmyslové škole Na třebešíně"

Josef Dlouhý
22 22.02.2016
Sledujte tento dotaz

Prosím o sdělení, zda smrt učitelky Střední průmyslové školy Na Třebešíně byla řádně oznámena orgánům státního dozoru bezpečnosti práce a je šetřena jako smrtelný pracovní úraz se všemi nároky, které musí zaměstnavatel plnit vůči pozůstalým. Neboť k újmě na zdraví s následnou smrtí došlo zjevně v souvislosti s plněním pracovních povinností a na pracovišti zaměstnavatele.

Druhý dotaz:

Zajímalo by mne zda po celou dobu, po kterou byla učitelka šikanována, byly řádně vedeny záznamy o pracovních úrazech, které byly učitelce způsobeny, zda úrazy byly řádně a včas evidovány a šetřeny.

Výše jsou uvedeny jasné dotazy, na činnost vedení vyplývající ze zákoníku práce. Jestliže vedení v ničem nepochybylo, tak jsou jistě veškeré úrazy a zranění učitelky řádně zaevidovány, prošetřeny a byla přijata opatření aby se neopakovaly.

A jestli by bylo možné mi stručnou odpověď poslat písemně na email.

Děkuji, s pozdravem Josef Dlouhý

Odpověd

02.03.2016

Vážený pane Dlouhý, k Vašemu dotazu ohledně pracovněprávních důsledků šikany na Střední průmyslové škole, Praha 10, Na Třebešíně 2290 (zřizovatel hlavní město Praha) sděluji, že bezprostředně po zjištění informace o úmrtí učitelky uvedené školy na základě údajné šikany tří nezletilých žáků školy byl podán písemný podnět Oblastnímu inspektorátu práce pro hlavní město Prahu se sídlem v Praze, Kladenská 103/105, Praha 6 k provedení kontroly dodržování povinností vyplývajících z právních předpisů v pracovněprávní oblasti, zejména zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů. Případem zmiňované šikany se zabývá rovněž Policie ČR. Informace uvedených institucí o zjištěném stavu věci zřizovatel školy dosud neobdržel. Jelikož jste email ve svém dotazu neuvedl, zasílám odpověď pouze touto cestou. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Jeden komentář k dotazu “Pracovně právní důsledky šikany na Střední průmyslové škole Na třebešíně”

  1. Josef Dlouhý
    032.3.2016 (22:30)

    Děkuji za odpověď, doufám, že tato smutná událost bude podnětem i pro ostatní ředitele škol aby si uvědomili svoji odpovědnost za bezpečnost učitelů na pracovišti (dle zákoníku práce 262/2006 §101) i v případě, že zdrojem rizika jsou žáci a studenti.

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné