Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Pravidla zapínání topení v autobusech"

Martin Fryč
18 18.12.2015
Sledujte tento dotaz

Dobrý den vážený pane radní,

mám pro Vás možná marginální dotaz, ale pro nás cestující nepříjemný. Chtěl bych upozornit, proč když je okolo 8 až 10 stupňů (ráno), tak řidiči autobusů (já mám zkušenost s linkami č. 207 a 133) topí, ale jako by bylo pod nulou.
Na dotaz MHD odpovědělo, že mají topit, když je teplota 5 stupňů, na další dotaz, proč teda topí i při vyšších teplotách již nic neodepsali. Chce to používat selský rozum, je to kontraproduktivní, spíše se zpotíte.
Nikdo nejede dlouho, máme bundy, kabáty, pak vyjdete ven a hrozí onemocnění. Nebo to dělají záměrně ohledně spotřeby? Konkrétně se to stalo 2.12. v 7.10 (133) a 3.12. v 7.06 (207) směr z Florence.
Cestování je nepříjemné nejen v letních měsících (bez klimatizace), ale i v zimě.
Jak chcete dostat lidi do MHD? Jenom snížením ceny?
Děkuji.

S pozdravem

Fryč

Odpověd

18.12.2015

Dobrý den, zajištění přiměřené tepelné pohody je v kompetenci řidiče autobusu. Zde je však nutné připomenout, že tepelná pohoda je značně subjektivním faktorem a v některých případech dochází k situacím, kdy jeden cestující otevírá větrací okna a druhému je zima. Co se týká klimatizace v letních měsících, Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) aktivně monitoruje celosvětové trendy a zvyšující se standardy v oblasti autobusové MHD. Celovozová klimatizace je již součástí vybavení všech midibusů Solaris Urbino LE 8,9, které jsou dodávány od roku 2012 a i některých starších vozů dalších typů. V rámci nově připravovaných veřejných zakázek na nákup autobusů pro pražskou MHD je v technických zadávacích podmínkách uplatněna zástavba celovozové klimatizace pro všechny typy autobusů, a to i přes mírně vyšší provozní náklady takto vybavených vozidel. S pozdravem, Petr Dolínek   

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

MHD
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Jeden komentář k dotazu “Pravidla zapínání topení v autobusech”

  1. Jindra
    1121.11.2016 (18:24)

    Ano v kompemtaci ridicu. Potkat jak v lete, tak ted v zime vuz s pustenim vetranim je zazrak. Pritom diky poptavkovemu otevirani dveri se jiz vzduch moc nevymenuje. Vetraky na minumum by se snadmeli spoustet jako o dalkovych autobusu automaticky.
    To same topeni, to je problem dat prikaz, ze ma ridic nastavit urvcitou teplotu. Opravdu v mrazech je bus, kde je diky topeni naplno a nevetrani 30^C spise pomsta neschopneho magistratu na cestujici. Objednatelem je prece pres ROPID magistrat, tedy Vy.

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné