Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Pravomoc magistrátu ve věci rušení školky"

Veronika Sturmová
18 18.02.2015
Sledujte tento dotaz

Dobrý den.

Na Praze 3 Jarově nám chtějí zrušit mateřskou školku, která sice není v dobrém technickém stavu, ale zato je výborně vybavená (vlastní kuchyň, sauna..) Radní s námi, rodiči dětí ani s obyvateli blízkého okolí, kteří budou školku postrádat, nekomunikují. Rádi bychom, aby školka prošla rekonstrukcí a dále sloužila tak jako dlouhá léta až dosud. Sepsali jsme proto petici za zachování této školky. Můžete nám s problémem pomoci? Případně poradit, kam se máme obrátit?

Za všechny zůčastněné děkuji. Veronika Sturmová

Odpověd

02.03.2015

Vážená paní Sturmová,

oblast zřizování a provozování mateřských škol patří do působnosti městských částí a nikoliv hlavního města Prahy.

O situaci kolem MŠ Buková, kterou máte zřejmě na mysli, jsem nicméně informována, a to mj. prostřednictvím dopisu, který rozesílala rodičům starostka Prahy 3 Ing. Vladislava Hujová a který mám k dispozici.

Podle sdělení starostky je tato mateřská škola v nevyhovujícím technickém stavu a už před dvěma lety bylo rozhodnuto o přestěhování dětí do nové mateřské školy při ZŠ Jarov, V Zahrádkách 48, Praha 3. V případě, že rodiče nebudou mít o tuto mateřskou školu zájem, mohou své dítě přednostně umístit dle vlastního přání do kterékoliv jiné mateřské školy v městské části Praha 3. Více informací k tomu může poskytnout pan Mgr. Přemysl Hrabě (tel.: 222 116 357, email premyslh@praha3.cz)

Součástí dopisu je i pozvánka na prohlídku nabízené MŠ při ZŠ Jarov, která se koná v pondělí dne 16. 3. 2015 od 15.30 do 16.30 hodin. Věřím, že případná účast na této prohlídce může změnit Váš názor na celou věc.

S pozdravem a přáním hezkého dne
Irena Ropková, radní hl. m. Prahy pro oblast školství a sociální politiky

Ing. Mgr. Irena Ropková (Současný radní)

Radní hl. m. Prahy

Do oblasti mé působnosti spadá problematika školství a evropských fondů v hlavním městě. Na starost tak mám rozvoj vzdělávání a vzdělávací soustavy, navyšování kapacit ve školských zařízeních, zkvalitňování výuky a současně správné nastavení výzev a podporu aktivního čerpání evropských fondů.

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné