Jaké téma vás zajímá ?


Omlouváme se, na dotazy není možné z technických důvodů možné odpovídat.
Děkujeme za pochopení.

Detail dotazu "Přeplněné tramvaje"

Milan Gottvald
02 02.09.2014
Sledujte tento dotaz

Dobrý den.

Opět si musím stěžovat na podobu přepravy v tramvaji číslo 5 v ranních hodinách. Konkrétně dnes v 7:41 ze Želivského. Tramvaj číslo 5 jezdí pouze jako jeden vagon. Dnes téměř nebylo možné ráno do tramvaje nastoupit a to nás čekala zastávka Olšanské hřbitovy a Flóra, kde se pokoušelo nastoupit další velké množství lidí.

Stejný podnět jsem zaslal na DPP s tím, že bych rád požádal, aby se zítra ráno dostavil na zastávku Želivského v 7:41 někdo z vedení dopravního podniku, aby na vlastní kůži okusil, jak přepravuje vlastní klienty. To samé nabízím Vám, pokud máte dostatek odvahy.

Dále bych Vás rád upozornil na vyhlášku MDS 175/2000Sb., kterou dopravní podnik rád operuje a to konkrétně na paragraf 14 bod 2) o pohodlné a bezpečné přepravě cestujících, který zkrátka dopravní podnik v této tramvaji nenaplňuje.

Můžete a budete s tímto problémem něco dělat? Je možné zjistit kdo a z jakých důvodů rozhodl o tom, že tramvaj č. 5 bude jezdit jako jediný vagón

Odpověd

Vážený pane Gottvalde,

v rámci zavedení metropolitní sítě linek Pražské integrované dopravy (PID), která byla spuštěna v září 2012, byl provoz linky 5 zajištěn ve zdvojených soupravách, neboť její vytížení (zejména v oblasti Žižkova) dlouhodobě vykazovalo potřebu zvýšení přepravní nabídky. Posílení provozu této linky však bylo realizováno na úkor jiných méně využitých přepravních proudů. V rámci vyhodnocení těchto změn došlo od června 2013 na základě žádostí a připomínek MČ Praha 3 a 10 k obnovení některých zrušených přímých spojení (Jarov – Flora linkou 11, Strašnice – Vinohrady linkou 13). V rámci projednání celkového dopravního opatření byla po dohodě s MČ Praha 3, 6, 7, 10 a společností ROPID navrácena linka č. 5 do jednovozových souprav a upravena její trasa po méně vytížené trase přes Klárov (dříve jezdila přes Letnou). V úseku Flora – Želivského – Černokostelecká je souběžně s linkou 5 v provozu linka 13, která v pracovní dny v období od 6 do 20 hod. nabízí souhrnně kapacitu dvou vozů.

Situací okolo linky 5 se bude organizace ROPID zabývat i nadále, a to zejména v rámci vyhodnocení komplexního přepravního průzkumu tramvají provedeného letos v dubnu. Předpokládám, že na základě výsledků bude provoz některých linek upraven.

S pozdravem

Ing. Jiří Pařízek
radní pro dopravu hl. m. Prahy

Ing. Jiří Pařízek (Bývalý radní)

Radní hl. m. Prahy

Doprava

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Doprava, MHD
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Jeden komentář k dotazu “Přeplněné tramvaje”

  1. Milan Gottvald
    095.9.2014 (8:48)

    Dobrý den,

    problém nastává na trase Želivského – Olšanské náměstí (kde jsou dvě základní školy) a tuto trasu zajišťuje právě pouze jednovagónová tramvaj číslo 5. Opravdu dochází k situacím, že je obtížné do tramvaje nastoupit nebo z ní vystoupit. Tato tramvaj je provozována jako nízkopodlažní a subjektivně se mi jeví, že má menší kapacitu – přesto si neumím představit přepravu vozíčkáře v takto přeplněné tramvaji. Opravdu doporučuji, abyste si na vlastní kůži vyzkoušel co zažíváme. Optimálně s někým z DPP a z Ropidu.

    S pozdravem Milan Gottvald