Jaké téma vás zajímá ?


Omlouváme se, na dotazy není možné z technických důvodů možné odpovídat.
Děkujeme za pochopení.

Detail dotazu "Přerušení platnosti ročního kupónu"

Markéta Šulcová
12 12.02.2015
Sledujte tento dotaz

Dobrý den, právě jsem se na stránkách Prahy dočetla, že hodláte zrušit možnost přerušení platnosti ročních kupónů. Vaším argumentem je, že to u papírových kupónů není možné a z toho důvodu to neumožníte ani držitelům elektronických jízdenek Opencard. Tento argument mi přijde dosti slabý a chci se zeptat, jestli to není více způsobeno vaší nekompetentností při vyjednávání s firmou EMS? Takže nejen, že jste oproti volebnímu slibu občanům, že zlevníte roční kupon MHD, tak neučinila, ale ještě zrušíte tu jedinou současnou výhodu, kterou držitelé karty Opencard mají? Děkuji za odpověď do konce února, abych věděla jak se mám na jarní prázdniny zařídit. Markéta Šulcová

Odpověd

18.02.2015

Dobrý den, na včerejším jednání Rady HMP bylo odsouhlaseno snížení ceny ročního předplatného MHD. Viz níže. Levnější roční kupón na MHD od července   /zpráva ze 6. jednání Rady hl. m. Prahy 17. února 2015/   Městská rada dnes schválila snížení ceny ročního předplatního kupónu na území hl.m. Prahy a další tarifní opatření. „Cena ročního občanského kupónu se od 1. července 2015 snižuje ze 4 750 na 3 650 korun. Od stejného data bude umožněna na území Prahy, mimo vlaků zapojených do systému Pražské integrované dopravy, bezplatná přeprava osoby doprovázející dítě ve věku do tří let. A dále, mimo vlaků, přeprava psů zdarma,“ uvedl náměstek primátorky Petr Dolínek.   Změny tarifu PID:   Roční občanské zvýhodněné jízdné - na stanovené období s volitelným začátkem platnosti, s evidencí osobních údajů (typ I) nebo bez evidence osobních údajů v databázi vydavatele (typ II):   Cena ročního/365denního (v přestupném roce 366denního) občanského zvýhodněného kupónu s volitelným začátkem doby platnosti činí 4 750 Kč, s tím, že od data 1. 7. 2015 nejvýše po dobu dvou let zkušebního provozu se snižuje na 3 650 Kč. Snížení ceny se vztahuje pouze ke zde uvedenému ročnímu kupónu PID platnému v pásmech P a 0 (území hl. m. Prahy).   Zvláštní cena jízdného pro jednoho rodiče (nebo 1 osobu) doprovázející dítě do 3 let věku ve výši 0 Kč – mimo vlaky zapojené do systému PID.   Tato zvláštní cena jízdného bude poskytována na základě průkazky jako dokladu o nároku na zvláštní cenu jízdného pro jednoho rodiče (nebo 1 osobu) doprovázející dítě do 3 let věku pro 0 Kč, kterou bude mít dítě, a tato průkazka bude opravňovat k přepravě jednoho rodiče nebo jedné doprovázející osoby za zvláštní cenu jízdného 0 Kč. Průkazka se vydává po dodání věrné fotografie dítěte ve formátu 3,5 × 4,5 cm a  zaplacení ceny průkazky ve výši 20 Kč. Vzhledem k tomu, že se podoba dítěte v tomto období života velmi rychle mění, průkazka se vydává na nejvýš 1 rok s omezením platnosti ve 3. roce života dítěte do dne předcházejícímu dni 3. narozenin.  Pro vydání průkazky bude vyžadováno předložení průkazu totožnosti zákonného zástupce dítěte s datem narození dítěte nebo rodný list dítěte, pokud nemá zákonný zástupce údaje o dítěti zapsané v průkazu totožnosti. Nárok na zvláštní cenu jízdného pro jednoho rodiče (nebo 1 osobu) doprovázející doprovodu dítěte do 3 let věku nelze zpětně doložit.   Povolení bezplatné přepravy psů na území hl. m. Prahy na všechny jízdní doklady PID včetně dokladů na zvláštní jízdné 0 Kč a cestujících splňujících podmínky bezplatné přepravy v PID mimo vlaky zapojené do systému PID   Pes musí mít při přepravě a také při vstupu do přepravního prostoru metra nebo lanové dráhy na Petřín v souladu se Smluvními přepravními podmínkami PID nasazený košík (náhubek) a musí být držen na krátkém vodítku.     Ostatní ujednání a ceny tarifu PID zůstávají v platnosti.  

Adriana Krnáčová (Současný radní)

Primátorka hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Opencard
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Jeden komentář k dotazu “Přerušení platnosti ročního kupónu”

  1. Josef Jůza
    0212.2.2015 (16:25)

    Poznamenal bych, že podle článku VIII. nového Tarifu PID platného od 3.2.2015 přerušení nebude možné pro časové kupóny zakoupené od 1. 3. 2015. Zakoupit je možné předplatní jízdenky až 60 dní předem, takže ještě koncem února bude možno (bude-li systém fungovat) zakoupit přerušitelné roční jízdenky mající platnost i až od konce dubna.

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné