Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Převedení těžké dopravy na jinou komunikaci po dobu výstavby protihlukových opatření v dolní části Spořilova."

Jana Růžičková
09 09.02.2015
Sledujte tento dotaz

Dobrý den,
na jaře mají být realizována protihluková opatření v dolní části Spořilova. Stěna má stát u Spořilovské ve směru k D1. TSK ale uvádí, že v první části výstavby bude po celý měsíc (únor-březen) rozšiřována vozovka Spořilovské ve směru k Jižní spojce, což znamená dopravní omezení po dobu jednoho měsíce. Více než 6000 kamionů a desetitisíce osobních aut by tak denně jezdilo Spořilovskou ulicí v jednom pruhu, což znamená celodenní kolony, tak jak se to již v minulosti často stávalo. Tato situace byla vždy provázena zhoršením zdravotního stavu našich občanů. Jaká plánujete opatření, aby nedošlo k dalšímu zcela nepřijatelnému zhoršení životních podmínek obyvatel Spořilova, kterým projíždějí tyto kolosy přímo pod okny? Bude např. po dobu úprav vozovky převedena, zejména těžká tranzitní doprava, na jinou komunikaci tak jako v případě loňských oprav v oblasti Chodova? Toto opatření považujeme za naprosto nezbytné.

Odpověd

27.03.2015

Vážená paní Růžičková, provedení stavebních úprav komunikace, které spočívají v rozšíření vozovky a zúžení středního dělícího pasu na úkor jižní obruby probíhá v termínu 02.03. - 27.03.2015. Pro tuto stavební úpravu bylo vydáno Dopravně inženýrské rozhodnutí č.j. MHMP-263845/2015/ODA-04/Da, kde byl stanoven úsek a rozsah dopravního omezení. Jedná se tedy o úsek komunikace Spořilovská v rozmezí ulic Chodovská - Hlavní, směr z centra v rozsahu zúžení vozovky na jeden jízdní pruh, objízdná trasa pro různé druhy automobilové dopravy nebyla stanovena a požadována. Dopravní omezení stavebních úprav probíhá dle vydaného Dopravně inženýrského rozhodnutí. Úplná uzavírka komunikace Spořilovská v úseku Chodovská - Türkova bude probíhat v těchto termínech: 1. etapa od 07.00 28.3. do 18.00 29.3.2015 - instalace kotevních bloků a stojin. 2. etapa od 07.00 18.04. do 18.00 19.04.2015 - instalace protihlukových panelů. V termínech úplné uzávěry bude převedena veškerá doprava na jinou komunikaci tak, jak je uvedeno ve vydaném Dopravně inženýrském rozhodnutí č.j. MHMP-393545/2015/ODA-04/Da. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Doprava
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné