Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Přínos rehabilitace OC Květ"

Petr Mikysek
16 16.07.2014
Sledujte tento dotaz

Dobrý den, pane primátore,

pan Jan Křepinský se Vás dne 4. 6. 2014 ptal na Váš názor na přístavbu na stávající OC Květ (nyní OD TESCO) v Jabloňové ulici v pražských Záběhlicích (Zahradní Město). Ve své odpovědi jste mj. uvedl, že "OC Květ i s jeho okolím slouží místním obyvatelům, ale i celému spádovému území .... proto rehabilitaci a dostavbu centra OD Květ považuji za vhodnou a potřebnou".

Jako místní obyvatel se Vás táži, jak přesně bude soukromý bytový dům, který investor hodlá nastavět na stávající OD (viz jeho studie), sloužit nám místním obyvatelům ?

Odpověd

Dobrý den, děkuji za dotaz. Dovolte mi vzít odpověď "ze široka". Typickým rysem panelových sídlištních staveb byla jejich monofunkčnost a velmi špatná návaznost na veřejné prostory (ostatně kvalita veřejných prostorů na sídlištích je původně také velmi bídná). OC Květ je svým charakterem typickou sídlištní rozlehlou stavbou o jejíž současné kvalitě jako centra přilehlé části sídliště si nemohu dělat iluze. Tento druh monofunkčních extenzivních staveb je problematický a již překonal svou životnost jak fyzickou, tak i morální, změna je proto nezbytná. Z hlediska města, jeho provozu a nákladů jsou podobné rozpínavé sídlištní stavby problémem. Tak, jak jsem již dříve uvedl, uvítal bych diskusi o prostoru OC Květ, zejména zaměřenou na kvalitu obchodu a služeb, jejich rozsah, na kvalitu přilehlého náměstí a ulic. A bude-li v přiměřeném rozsahu nad takto koncipovaným centrem i  bydlení, bude to jen ku prospěchu oživení OC Květ. Věřím, že se této diskuse ujme městská část. S pozdravem, Tomáš Hudeček

RNDr. Tomáš Hudeček, Ph.D. (Bývalý radní)

Primátor hl. m. Prahy

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Jeden komentář k dotazu “Přínos rehabilitace OC Květ”

 1. Iva Zítová
  0829.8.2014 (9:47)

  Dobrý den pane pane primátore,

  bohužel bydlím za OC Květ a tak mi stále uniká co si mám představit pod oživením tohoto centra. Snad to, že se budu dívat na cca osmi poschoďový dům, že mi nepůjde do bytu sluníčko a budu mít neustále v bytě šero, nebo že se zvýší dopravní zatížení již tak vytížené Jabloňové, nebo zvýšení počtu zásobovacích vozů, které již nyní parkují nám pod okny.

  Děkuji za odpověď
  Iva Zítová

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné