Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Priority ve financování MHD"

Martin Fryč
07 07.08.2015
Sledujte tento dotaz

Dobrý den vážená paní primátorko,

mám dotaz, který jsem již položil panu náměstkovi pro dopravu panu Dolínkovi, ale odpověď byla taková mnohoznačná.
Víte, že cestovat MHD v Praze (já cestuji busem) při těchto vysokých teplotách, skoro bych řekl, životu nebezpečné, je tam možná okolo šedesáti stupňů, nedá se dýchat, prostě hrůza.
Hlavně nové autobusy, to musel fakt navrhnout bl....c. Vím, že tento problém nezpůsobila Vaše koalice, ale minulé vlády na radnici.
Ono zlevňování dopravy je dobré, ale nebylo by lepší peníze investovat do modernizace dopravy. Další problém je, že tam jezdí bezdomovci, zadarmo a smrdí, v tomto horkém počasí paráda.
Děkuji.

P. S. Kde jsou domy pro bezdomovce, které sliboval pan Ludvík (ČSSD)?

S pozdravem

Fryč

Odpověd

13.08.2015

Dobrý den, v současné době má DPP s celovozovou klimatizací 38 autobusů. V tuto chvíli jezdí po Praze 1 ks tramvaje 15T s klimatizací v prostorách pro cestující (prototyp klimatizace ev. č.  9243). Do konce roku 2015 bude dodáno do DPP 32 ks tramvají typu 15T s klimatizací pro cestující. Do konce roku 2018 bude DPP vlastnit 125 ks tramvají typu 15T s klimatizací pro cestující. Problém lidí bez domova v MHD je velmi obtížně řešitelný, a to zejména v těchto letních dnech. Zatímco během zimy tito lidé využívají služeb v noclehárnách, denních centrech či ubytovnách, tudíž nemají potřebu tak často se pomocí MHD přepravovat, v tomto období, kdy mohou celý den i noc trávit venku, tyto služby využívají jen velmi omezeně, dlouhodoběji se v těchto zařízeních nezdržují a po městě k přepravě využívají velmi často právě hromadnou dopravu. Pokud jde o projekt výstavby nových kapacit v nízkoprahových denních centrech a ubytovacích zařízeních, pak je nutné si uvědomit, že do těchto zařízení nelze lidi bez domova umisťovat násilím. Žít na ulici není zločin a i pro bezdomovce platí ústavou garantovaná práva a svobody. Poskytovatelé sociálních služeb pro lidi bez přístřeší jim nicméně velmi aktivně nabízejí podobné služby, a pokud někdo projeví zájem je využít a je ochoten se resocializovat, pak mu je vždy nabídnuta pomocná ruka. Zároveň již probíhají jednání jak o výstavbě nového denního centra, tak o navýšení počtu bytů vyhrazených pro lidi bez přístřeší. Další projekty pomoci s nalezením přístřeší přicházejí z jednotlivých městských částí a tyto projekty mají plnou podporu hl. m. Prahy.

Adriana Krnáčová (Současný radní)

Primátorka hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

MHD
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné