Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Přístřešek na zastávce autobusu v Motole"

Josef Jůza
16 16.04.2015
Sledujte tento dotaz

Vážený pane náměstku primátorky,

donedávna byla zastávka autobusů Nemocnice Motol směrem do Břevnova vybavena přístřeškem, v poslední době přenosným. Ten byl odstraněn a nástupiště zůstalo bez zastřešení i přístřešku. Přitom vzhledem k nové stanici metra zastávky ještě nabyly na významu. I zastřešení v opačném směru neplní svou funkci nejlépe: Je vysoko, bez bočnic a natolik malých rozměrů, že při větru neposkytuje ochranu před deštěm. Obdobná je situace i se schodišti do podchodu. Při projednávání záměru stavby před sedmi lety jsem uplatňoval kromě jiného námitku proti záměru vybudovat vstupy do podchodů na prodlouženém úseku nezastřešené kvůli kluzkosti schodů za sněhu, a argumentoval jsem příkladem vstupů z nástupišť elektrické dráhy na Hradčanské. Námitka nebyla pro mnoho schodišť akceptována, a již za prvních dní provozu se negativní důsledky chybějícího zastřešení dostávají do novinových článků (např. //www.metro.cz/prsi-honem-vytirat-vstupu-do-metra-na-borislavce-chybi-strecha-pvn-/co-se-deje.aspx?c=A150406_165426_co-se-deje_rab).

Proč chybí v Motole v úvodu zmíněný přístřešek či zastřešení? Mohl byste se jako příslušný volený představitel města zasadit o jeho doplnění? Nebude na základě záporných zkušeností zastřešeno i víc dalších vstupů?

Děkuji.

S pozdravem

Josef Jůza

Odpověd

30.04.2015

Dobrý den, přístřešky na zastávce BUS směrem do centra byly u této stanice navrženy, jedná se o dva kusy typových přístřešků používaných v Praze. To, že ještě nejsou osazeny, je důsledkem nedořešených majetkoprávních vztahů mezi firmou JCDecaux a městem. Přístřešky mohou být instalovány pouze na pozemcích města, ale chodník, na kterém zde mají přístřešky stát, je v majetku nemocnice. Probíhá jednání o směně těchto pozemků. Po vyřešení budou přístřešky nainstalovány. Pod dlažbou jsou již připraveny základy i přípojky napájení, dojde tak jen k rychlé a čisté montáži přístřešků. Zastřešení v opačném směru (od centra) se ještě bude dokončovat. Otázka rizika uklouznutí na schodištích či rampách byla při navrhování samozřejmě vnímána. Povrchy jsou řešeny z opalované žuly, což je velmi hrubý povrch zajišťující protiskluznost i při zhoršených podmínkách. Dále budou schody i rampy doplněny o protiskluzné pásky z křemičitého písku. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

MHD, Změny v MHD 2015
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné