Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Privatizace bytů na Praze 4"

Anna
03 03.11.2015
Sledujte tento dotaz

Dobrý den,

ráda bych se zeptala ohledně privatizace na Praze 4.

Bydlím v obecním bytě. Dům je ve špatném stavu (nezateplený, fasáda praská,nejlevnější plastová okna, celkově nezájem o opravy). Každá odpověď na potřebnou opravu od Prahy 4 zní, že na opravy nejsou peníze. Byty samotné jsou pak v katastrofálním stavu a k jejich uvedení do obyvatelného stavu je potřeba velkých investic od nájemníků (zakotveno v nájemní smlouvě). Přes toto vše je však nájem určován obálkovou metodou a dosahuje tržních cen.

Na základě Vašich odpovědí na tomto serveru mě tedy napadají 2 dotazy:
 1. Pokud Praha argumentuje tím, že nebude pokračovat v privatizaci domů a bytů, má tedy v plánu regulaci nájmů a to i zpětně? Pokud je důvodem ponechání bytů sociální aspekt (tedy jak píšete v jedné z odpovědi - byty pro seniory, mladé rodiny, samoživitelky apod), proč by pak tato skupina lidí měla využít obecních bytů za tržní cenu v horší kvalitě a při nevyhovujících podmínkách, nebo investovat do obecního bytu nemalou částku na to, aby se stal obyvatelným? V čem pak tkví tato "pomoc občanům"?
 2. Dočetla jsem se v jedné z odpovědí, že bude probíhat revize, kdy bude možné prodej nemovitostí z důvodu jejich nevyužitelnosti. Jsou již známa přesná pravidla? Pokud Praha 4 argumentuje tím, že nemá dost peněz na údržbu bytů a byty jsou pak předražené a neplní onu sociální funkci, dá se pak takovýto bytový dům považovat za nevyužitelný ke svým účelům?

Děkuji za odpověď
S pozdravem
Anna Heislerová

Odpověd

06.11.2015

Vážená paní Anno, abychom Vám mohli přesně odpovědět, je nezbytné, abyste uvedla, zdali jste nájemcem bytu v domě HMP nebo MČ. Rovněž nám můžete zaslat svoji e-mailovou nebo korespondenční adresu, na kterou Vám zašleme odpovědi. Děkujeme.

Ing. Radek Lacko (Současný radní)

Radní hl. m. Prahy

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Jeden komentář k dotazu “Privatizace bytů na Praze 4”

 1. Anna Heislerová
  1117.11.2015 (11:33)

  Dobrý den,

  jedná se o byt hl. města Prahy, který je svěřený Praze 4.
  Děkuji za odpověď

  S pozdravem
  Anna Heislerová

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné