Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Propojení Prahy a cyklostezek Středočeského kraje"

Hana Šnajdrová
25 25.07.2014
Sledujte tento dotaz

Proč nejsou propojené krásné asfaltové cyklostezky Středočeského kraje propojené až do Prahy a končí v poli? Rozuměla bych tomu, že se třeba nepodaří synchronizovat termíny a stavba v Praze se o rok opozdí, ale už to trvá více než tři roky a pražané se nemohou jednoduše dostat ven a středočeši se nedostanou do Prahy.
Například Vestecká cyklostezka končí v poli - pokračuje prošlapaná/projetá stezka, za sucha ještě sjízdná na horském kole, ale ještě po dešti plná děr, bahna a kaluží. Pro lidi na kolečkových bruslích nebo pro matky s kočárky naprosto nesjízdná.
viz //imgur.com/Ff3MUcT
Kdy budou stezky propojeny?
Předem děkuji za odpověď na tento dotaz/podnět.
PS: při hledání informací k této oblasti jsem náhodou narazila na starou reportáž české televize z roku 2011 - situace se od té doby jen zhoršila

Odpověd

08.09.2014

Vážená paní Šnajdrová,

propojování cyklostezek na území Středočeského kraje a Prahy je naším cílem, nicméně prioritou je zejména budování cyklistických opatření a stezek na páteřních cyklistických trasách, z nichž některé také propojují Prahu a Středočeský kraj. V letošním roce dokončujeme opatření na trase A23 v úseku Záběhlice – Hostivařská přehrada a na trase A2 v úseku Zbraslav – Jarov. Právě toto opatření patří mezi ty, které propojí cyklistickou infrastrukturu Prahy a Středočeského kraje, navíc na cyklistické trase celoevropského významu (trasa EuroVelo 7), a umožní bezpečnou cestu podél Vltavy z centra Prahy až do Vraného nad Vltavou.

Bohužel výstavba liniových staveb (mezi které patří i cyklistické stezky) v souvislé délce je v některých případech složitá kvůli nezbytnosti majetkoprávního vypořádání s řadou subjektů. Ty mohou zdržet výstavbu na jednom z dotčených území. Jsme přesvědčeni, že v okamžiku kdy je vedení celé trasy určené, je realizace jen části trasy vylepšení, a proto v některých případech realizujeme část trasy i v okamžiku, kdy na navazujících úsecích teprve probíhá majetkoprávní řešení.

Konkrétně k Vámi zmíněnému úseku mezi Kunraticemi a Vestcem sděluji, že stavební propojení cyklostezek připravuje městská část Praha – Šeberov, která je investorem této akce. Příprava probíhá v součinnosti s městskou částí Praha – Kunratice.

Dle našich informací je projektová dokumentace již dokončena, ale její projednání se zdrželo z důvodu úpravy katastrálních hranic uvedených městských částí. Více informací k případné realizaci Vám sdělí na úřadě MČ Praha - Šeberov.

S pozdravem Jiří Nouza

Ing. Jiří Nouza (Bývalý radní)

Náměstek primátora hl. m. Prahy

 • Infrastruktura
 • Dopravní infrastruktura
 • Životní prostředí
 • Investice

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Cyklostezky
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

5 komentářů k dotazu “Propojení Prahy a cyklostezek Středočeského kraje”

 1. 0731.7.2014 (4:38)

  V pondělí odpoledne pršelo – cestou z práce jsem tedy musela brodit velkou kaluž (voda do půl lýtek). Druhý den už voda opadla – to se mi podařilo projet a taky mě napadlo to vyfotit.
  Je vidět, jak moc cyklistů to i po dešti zkouší projet. A kolik by jich asi bylo, kdyby to bylo průjezdné po zpevněné cestě (všechny asfaltky v okolí tou dobou již byly suché).

  • Jiří Nouza
   088.8.2014 (16:09)

   Vážená paní Šnajdrová,

   k Vašemu podnětu na chybějící cyklistické napojení na Středočeský kraj v oblasti Praha Kunratice – Vestec jsem si vyžádal podrobnější informace od dotčených Úřadů městských částí, na čemž Odbor rozvoje a financování staveb MHMP intenzivně pracuje. Jelikož je doba dovolených, prosím o strpení, protože jejich získání z výše uvedeného důvodu je obtížnější a může trvat déle. Budu Vás dále informovat, jakmile mi budou předloženy veškeré detaily.

   S pozdravem Jiří Nouza

   Poznámka moderátora: Dřívější odpověď pana náměstka jsem změnil na komentář, jelikož faktická odpověď teprve přijde.

 2. 088.8.2014 (13:34)

  Paní Šnajdrová,

  možná by vás zajímalo, že pro podobné situace vnikla před časem aplikace Lepší místo.
  Slouží ke zveřejňování a případně k organizaci nápravy podobných nedostatků ve veřejném prostoru. Funguje to přesně tak, jak jste sama ukázala – uvidíte nedostatek, vyfotíte a odešlete na server. Ostatní uživatelé to uvidí a pak už záleží jen na komunitě, jak se k problému postaví.
  Někdy se neděje nic, jindy byly takové tipy podnětem k brigádě mezi místními. Někdy dokonce systém sledují i přestavitelé obcí a na základě podnětů pak plánují údržbu nebo další rozvoj obce.

 3. 088.8.2014 (15:49)

  Dobrý den,
  jednak děkuji p. Lehmannovi za odkaz na aplikaci Lepší místo, určitě se tam podívám.

  Dále bych prosila, zda je možné dotaz znovu zařadit mezi nezodpovězené, protože v odpovědi je vlastně jen prosba o trpělivost – a já chápu, že v době dovolených trvá delší dobu, než se radnímu/náměstkovi podaří získat informace a zjistit proč se děje co se děje 🙂 Nejsem netrpělivá, jen nepovažuji dotaz za zodpovězený.

  PS: jezdím tudy do práce a z práce několikrát týdně, takže zážitků je spousta. Dnes (pátek odpoledne) jsem tam potkala skupinku lidí jedoucích z Prahy ven (nebo dvě nezávislé skupinky hned za sebou). Maminka s kočárkem, která se zrovna snažila projet částí „tankodrom“ (mezi velkými dírami plnými vody) a ptala se, jestli jde správným směrem k cyklostezce, dále slečna na kolečkových bruslích, která se snažila ťapkat po trávě nebo po pěšině, mladík na kole hned vedle slečny a malý kluk na dětském kole (naštěstí bez stabilizačních koleček 🙂 a s relativně širokou gumou, takže jel poměrně rychle – možná ujel té mamince s kočárkem (ta to podle mě měla nejtěžší – mezi hlubokými kalužemi byla pěšina široká tak 20 nebo 30 cm).
  Já jsem dnes na kole jsem projela bez kolize, ale s kočárkem si to neumím představit. Vlastně ani na in-linech si to neumím představit 🙁 I když jde jen o 500 metrů, maximálně kilometr.

  PS: neberte to jako urgenci, jen to přehoďte mezi nezodpovězené dotazy a já počkám na odpověď klidně do září, nebo i do října – stejně se už letos nic nestihne vybudovat, Ale příští rok bych ráda potkávala cestou do práce traktor, bagr, asfaltér a další zajímavé stroje. I kdybychom jeden rok jezdili v létě všichni MHD nebo autem… určitě to bude stát za to, když od roku 2016 budou Vestec, Jesenice, Břežany, Kunratice, Krč, … propojeny pro normální lidi – pěšáky/kočárkáře i cyklisky/bruslity.

 4. Hana Šnajdrová
  0420.4.2015 (7:02)

  Dobrý den,
  je reálné, že se ten potřebný kousek cyklostezky v letošním roce postaví?
  Šnajdrová

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné