Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Provoz škol a družin v období letních prázdnin"

Eva Čapková
16 16.04.2015
Sledujte tento dotaz

Dobrý den.

Ráda bych se, prosím, dotázala na prázdninový provoz základních škol, jejichž zřizovatelem je Magistrát hl. M. Prahy. Konkrétně: Můj nyní osmiletý syn navštěvuje speciální školu zřízenou Magistrátem hl. m. Prahy. Jako každý rok řešíme problém letních prázdnin, kdy je škola na dva měsíce uzavřena a horko těžko zajišťujeme hlídání synka, kterého nelze s ohledem na jeho zdravotní problém zařadit do kolektivu zdravých dětí, lépe řečeno, všude nás odmítají s tím, že jej nemohou přijmout. Můžete Vy ze své pozice pro tyto děti něco udělat? Proč v běžných školách je zajištěn provoz družiny o letních prázdninách a v magistrátních školách nikoliv? Z vlastní zkušenosti vím, že tento problém neřeším sama, ale řeší jej více rodičů.
Předem velice děkuji za jakoukoliv odpověď.
S pozdravem a přáním krásného dne
Eva Čapková

Odpověd

24.04.2015

Vážená paní Čapková,

základní školy na základě možnosti založené ust. § 8 odst. 2 věty druhé vyhlášky č. 74/2005 Sb., o zájmovém vzdělávání, přerušují v období letních prázdnin provoz, přičemž tato skutečnost platí jak pro školy zřizované hlavním městem, tak pro školy zřizované jednotlivými městskými částmi. Z ekonomického a organizačního hlediska je provoz družin v období letních prázdnin náročný, v případě hlavního města je tato skutečnost umocněna širokou škálou potřeb žáků zařazených do speciálních základních škol a s tím spojených odlišných nároků na podmínky péče. Z tohoto důvodu nelze zajistit provoz družin formou spádového pracoviště, jak tomu je v případě mateřských škol.

K Vašemu dotazu dále dodávám, že některé školy proto pro své žáky organizují letní akce. V současné době zjišťujeme formou dotazníku určeného ředitelům speciálních škol zřizovaných hlavním městem, zda budou o prázdninách organizovat pro žáky svých a případně i jiných škol zájmové činnosti. Koncem května budeme mít tyto informace k dispozici a zveřejníme je. Děti se zdravotním postižením, přičemž záleží na druhu a závažnosti postižení, je možné přihlásit i do některých aktivit organizovaných v době letních prázdnin Domy dětí a mládeže na území hlavního města.

Věřím, že tato odpověď pro Vás bude přínosná. V případě jakýchkoliv dalších dotazů mě, prosím, neváhejte kontaktovat, a to jak formou dotazu přes tento portál, tak rovněž prostřednictvím emailu irena.ropkova@praha.eu.

S pozdravy
Ing. Mgr. Irena Ropková, radní hl. m. Prahy

Ing. Mgr. Irena Ropková (Současný radní)

Radní hl. m. Prahy

Do oblasti mé působnosti spadá problematika školství a evropských fondů v hlavním městě. Na starost tak mám rozvoj vzdělávání a vzdělávací soustavy, navyšování kapacit ve školských zařízeních, zkvalitňování výuky a současně správné nastavení výzev a podporu aktivního čerpání evropských fondů.

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné