Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Provozní doba veřejných toalet v prostorách metra"

Vladimír Dupkanič
19 19.03.2015
Sledujte tento dotaz

Dobrý den.
Při návštěvě Prahy jsem využil po dlouhé době metro. Na stanici Hradčanská mne velmi zarazilo, že veřejné záchody v této stanici někdo provozuje jen do 21.00. Co mají cestující vracející se z kulturních představení a restaurací domů dělat potom.... Předpokládám, že metro nekončí provoz ve 21.00.
Pronájem veřejných zařízení by měl vést především k zajištění co nejlepších služeb obyvatelům a ne jen zajistit profit nájemcům.
Děkuji za vysvětlení.

S pozdravem
Ing.Vladimír Dupkanič

Odpověd

27.03.2015

Vážený pane Dupkaniči, provozní doba je nastavena tak, aby pokryla dobu největšího dopravního vytížení MHD, jedná se především o ranní a odpolední dopravní špičku. V místech, kde je výskyt cestujících vyšší i v nočních hodinách (centrum metropole), je provozní doba prodloužena. Např. veřejné toalety ve stanicích metra Můstek nebo I. P. Pavlova mají otevřeno do 23:00 h resp. 22:30 h. Doba je také upravována podle četnosti návštěv jednotlivých WC. Délka provozní doby veřejných WC je také upravena z bezpečnostních důvodů. Jedná se především o prevenci před shlukováním závadových osob u veřejných WC, jejichž počet se v pozdějších večerních hodinách zvyšuje, čímž dochází ke znečišťování, znehodnocování a ničení veřejných WC a přilehlých objektů. Bohužel, na základě výše uvedených skutečností, prodloužení provozní doby není v současné době věcí, která by vedla ke zlepšení podmínek pro cestující. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

MHD
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné