Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Reakce na podněty k systému pražské MHD"

Petr
28 28.01.2015
Sledujte tento dotaz

Dobrý den,

myslíte si, že je vhodné podněty k akutní a právě řešené problematice dalšího převrácení systému pražské MHD naruby odbýt namísto toho, abyste projevil alespoň snahu se jimi zabývat, když je máte v kompetenci?

Bohužel jste nepřekvapil, stejně jako vaši předchůdci…

Odpověd

24.03.2015

Dobrý den,   podněty ke změnám v systému pražské MHD rozhodně neodbývám. Právě naopak na ně beru mimořádný zřetel. Proto jsem dal pokyn k odložení změn v systému MHD, který navrhla organizace ROPID. K těmto změnám totiž dorazilo zhruba tři tisíce připomínek od občanů a městských částí. ROPID má nyní za úkol vypracovat nový návrh, ve kterém musí zmíněné připomínky promítnout. Změny budou schváleny až v době, kdy budou skutečně sloužit potřebám Pražanů a rozvoje hlavního města.   S pozdravem,   Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

6 komentářů k dotazu “Reakce na podněty k systému pražské MHD”

 1. Josef Jůza
  0130.1.2015 (10:12)

  Dobrý den. Tazateli Petrovi bych doporučil, aby se podíval na dotazy z minulosti. Po asi dvou týdnech jsou předběžné obecné odpovědi nahrazeny věcnými. Mně osobně vyhovuje, když tázaný nejprve potvrdí, že bere otázku na vědomí.

 2. Petr
  0215.2.2015 (0:42)

  Kdyby alespoň člověk věděl, že to předá k řešení a bude se to řešit v rámci akce „zbytek Prahy potom“.

  P.

 3. Petr
  0215.2.2015 (0:43)

  Nehledě na to, že normálně odpovědět nezabere tolik času a působí to lépe, než CTRL-C, CTRL-V.

 4. Petr
  0225.2.2015 (13:42)

  Nehledě na to, že další měsíc je pryč a nic…

  • Josef Jůza
   037.3.2015 (13:43)

   Tady už souhlasím. V době mého prvního komentáře odpovídání po dvou týdnech docela fungovalo, ale od té doby zamrzlo úplně.

 5. 0317.3.2015 (18:37)

  Vážený pane radní,

  ve Vaší gesci je i pražská doprava. Snad nebude ještě pozdě, když bych Vás požádala o intervenci u Ropidu ve věci zrušené linky busu 154. Byla to linka, kde jsme se my občané z Horních Měcholup dostali bez problémů přímo z Janovské na Chodov. Dnes musíme, chceme-li na př. do zdravotnického zařízení na Chodově, přestupovat na Hájích.
  Navíc tento bus jezdil kolem 2 základních škol.
  A v opačném směru, chceme-li do Hostivaře či Zahradního města ze zastávky Janovská, musíme přestoupit na zastávce Hostivařské nádraží na bus 101, který jede jen 2 x za hodinu. Je to zatížení pro seniory a osoby ZTP.
  Tady v Hor.Měcholupech vyrůstá nové sídliště – přibývají tu obyvatelé a doprava se jen zhoršuje.

  Druhá moje kritická poznámka je k tram 22. Proč je tak na této nejvytíženější a myslím i nejdelší lince tak málo nízkopodlažních vozů? Na př. v pracovní den kolem 16 hodiny odpol. je na trati 15 starých vozů a jen 3 vozy nízkopodlažní.
  Zapomíná se úplně na seniory a zdravotně postižené. Mě je 82 let, mám endoprotézu, vím, o čem mluvím. Mám pocit, že po každých nových volbách, když nastoupí nový radní, tak téměř vždy dojde ke změně k horšímu.
  Pevně věřím, že u Vás tomu tak nebude. Přeji Vám vše nejlepší a zdravím. Anica Dvořáková

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné