Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Regulace heren"

Jarmila Novotná
15 15.11.2013
Sledujte tento dotaz

Dobrý den, Jarmila Novotná, Svobodná volba.

Já bych chtěla promluvit pouze o jedné věci. Aktivisté kolem Matěje Hollana a kolem pana Svobody nám víceméně nadávají do hazardních brigádníků do lůzy a podobně. Chci upozornit, že my jsme zaměstnanci heren, kde my jsme tam byli posíláni obecními úřady nebo pracovními úřady a většinu z nás tvoří matky samoživitelky nebo starší ženský, jako jsem já. Těžko potom budeme hledat kdekoliv práci.

Pokud se takto to schválí, přijde v Praze o práci zhruba 5000 lidí, takže rozšíříme akorát řady dalších nezaměstnaných. Mě mrzí, že přijdu o práci ne kvůli vlastní neschopnosti nebo lenosti nebo kvůli špatnému podnikatelskému záměru našeho šéfa, ale jen kvůli tomuto politickému boji. Mám za to, že aktivisté a zelení, kteří bojují proti hernám – ti by chtěli plošné zákazy – tak jde pouze o politiku, protože plošný zákaz to je pomalu jak znárodňování. My jsme pro to, aby herny, které jsou problémové, dostaly jednu pokutu pak druhou a pak se zavřely, ale proč by se mělo zavírat všechno? My tím přijdeme o práci a já nevím, jak budu živit děti dál, protože já v 50ti letech už práci neseženu a takových nás je spousta.

Děkuju.

Odpověd

Samozřejmě problematika hazardu má bezesporu svůj lidský rozměr. Jak na straně těch nešťastných osudů lidí, kteří propadnou loteriím a tomuto nešvaru, tak samozřejmě já vnímám i tu nešťastnou lidskou rovinu v momentu, kdy dojde k vyškrtnutí té herny a v konečném důsledku ti jednotliví zaměstnanci přicházejí o svojí práci. Je mi to v tomto ohledu strašně líto, nicméně ten problém má opravdu dvě lidské roviny a v tomto ohledu já si opravdu myslím, že je v naprostém pořádku, že města mají možnost tuto problematiku regulovat na svém území. Jsem přesvědčen o tom, že v momentě, kdy takovéto místo zanikne, tak doufám a věřím, že ti lidé, kteří bohužel možná přijdou o své zaměstnání, že v brzké budoucnosti opět své uplatnění najdou.

Mgr. Lukáš Manhart (Bývalý radní)

Radní hl. m. Prahy

 • Protikorupční opatření
 • Veřejná správa
 • Legislativa a právo
 • Vnitřní vztahy
 • Volnočasové aktivity a sport

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Regulace hazardu
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

2 komentářů k dotazu “Regulace heren”

 1. Saša Lehmann
  1115.11.2013 (2:16)

  Tento dotaz je přepisem ústní interpelace přednesené na zasedání. Dotaz i odpověď byly zkráceny, ale pouze tak, aby smysl dotazu zůstal zachován.

 2. Kristyna Opletalova
  1115.11.2013 (15:16)

  Dobrý den, souhlasím s panem radním. Když se dá na misku vah ohrožení, způsobené tím, že město oplývá hernami více než pekárnami s nemilým faktem, že jejich zrušením přijde řada lidí o práci, přikláním se k tomu, aby byly herny zavřeny. Radnice má možnost podpořit férovější podnikání, kde vzniknou pracovní místa ne na úkor, ale pro blaho občanů města. Řešením by tedy bylo nabídnout uvolněné prostory drobným podnikatelům za snížený nájem, a tím usnadnit rozjezd nových podniků a také např. sociálních podniků. Kéž jsou ale tyto nové podniky skutečně potřebné: pekárny, prodejny zeleniny, zdravé občerstvení, atd.!

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné