Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Rešení parkování v oblasti Kobylis a Ládví"

Markéta R.
29 29.07.2016
Sledujte tento dotaz

Dobrý den pane radní,

v souvislosti s plánovaným zavedením zón placeného stání v Kobylisích a Ládví se chci zeptat, jaká opatření budou udělána pro to, aby dojíždějící za prací měli kde zaparkovat. Jinými slovy, zda plánujete výstavbu nových nebo zvýšení kapacity stávajících parkovišť P+R. Dojíždím ze směru od Odolené Vody - nejčastěji do Kobylis, protože parkoviště v Ládví je téměř vždy plné. Vím, že je P+R v Letňanech, ale to je z tohoto směru jízdy trochu "z ruky", nehledě na to, že prázdné taky není (aktuální stav dnes v 10,05 hod. je 5 volných míst, zdroj TSK). Pochybuji tedy, že bude mít kapacitu přijmout přespolní parkující z Kobylis a Ládví. Zajímalo by mě tedy, jakým způsobem bude řešeno záchytné parkoviště v Kobylisích, zda vůbec a budeme odkázáni na poplatek 40 Kč/hod. nebo bude dostáno slibům, že zóny budou spuštěné až ve chvíli, kdy bude dořešeno parkování.

Dále se chci zeptat, zda zóny placeného stání budou těchto lokalitách 7 dní v týdnu, nebo alespoň o víkendu (jako je to jinde) bude stání bezplatné. Myslím si, že víkendové zpoplatnění není na místě, protože problém s parkováním není a byl by to pouze způsob, jak dostat do pokladny MČ více peněz.

Děkuji za reakci a přeji hezký den.

Markéta R.

Odpověd

06.09.2016

Vážená paní Markéto, pro zlepšení podmínek dojíždění z vámi uváděné oblasti bylo v minulých letech uděláno mnoho. Především byla integrována veřejná doprava pro celou oblast Neratovicka a Mělnicka. Proto bych vám na každodenní dojížďku do Prahy doporučil používat veřejnou dopravu. V případě potřeby je vám k dispozici záchytné parkoviště v Letňanech, případně volná stání v ulici Beladova. Základní provozní doba zón placeného stání je od 8-18 hodin. Městské části ale mohou v místě potřeby tuto dobu upravovat. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Parkovací zóny
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Jeden komentář k dotazu “Rešení parkování v oblasti Kobylis a Ládví”

 1. Vojtěch
  111.11.2016 (17:14)

  Dobrý den pane Dolínku,

  Vaše odpovědi mne baví. Nezlobte se, ale asi k nim budu psát komentáře častěji :). Věřím, že je to tak, uděláno bylo určitě pro lidi jako paní Markéta R. mnoho. Bohužel to zcela zřetelně není dostatečné. Z jedné strany tedy oceňme snahu, která je ne vždy v Čechách standardem a z druhé strany poznamenejme, že každý dělá jen to, na co mu síly stačí. Víc prostě udělat nemůže.

  Zdravím,

  Vojtěch

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné