Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Situace Klokánku Praha - Štěrboholy"

Jan Vaněk
09 09.12.2014
Sledujte tento dotaz

Vážená paní radní Ropková,
obracím se na Vás s důvěrou v záležitosti tíživé situace Klokánků na území Prahy. Budu mluvit za Klokánek Štěrboholy, jehož jsem vedoucím již přes čtyři roky. Situace Klokánku není jednoduchá a musím říci, že jsem byl šokován přístupem Magistrátu hlavního města Prahy ke Klokánku, který by měl příští rok oslavit desáté výročí svého fungování. Přitom Magistrát hlavního města Prahy rekonstruoval za 43 miliónů objekt bývalého zemědělského učiliště a nyní (k 1.1.2015) by mělo dojít k uzavření poloviny Klokánku (vzhledem ke snížení kapacity). Vše podrobněji popisuji v přiložené příloze. Moc Vás chci poprosit, abyste se celou záležitostí zabývala a nenechala zde zničit to, co již téměř deset let bezproblémově funguje. Za touto snahou o snížení kapacity stojí i vedoucí oddělení sociální péče paní magistra Jana Nožířová, i když na kontrole, která v Klokánku proběhla (4.3.2014) se rozplývala, jak vše výborně funguje a pak je její stanovisko ke Klokánkům naprosto odlišné. Žádám Vás proto o umožnění setkání s Vámi, kde bychom o celé problematice společně s paní doktorkou Marií Vodičkovou, mohli promluvit. Situace je opravdu vážná a věřím v to, že jste radní, jenž má srdce na správném místě a nedopustí zničit to, co zde funguje. S úctou Jan Vaněk, DiS., vedoucí Klokánku Štěrboholy.

Přílohy

Dopis-na-Magistrát-hl.m.prahy-paní-radní-Ropková.pdf
Stanovisko-k-neudělení-výjimky.pdf

Odpověd

16.12.2014

Vážený pane Vaňku,

v prvé řadě bych chtěla zdůraznit, že si práce Klokánků velmi vážím a pokud to bude v mých silách, hodlám ji všemožně podporovat. Ohledně Vašeho problému s prodloužením kapacitní výjimky se však bohužel jedná o výkon přenesené působnosti a o udělení výjimky ze zákonné kapacity rozhoduje MPSV.

Velmi ráda se s Vámi sejdu a o celém problému si můžeme pohovořit osobně již tuto středu, můj sekretariát s Vámi již podle mých informací dojednal schůzku.

s přátelským pozdravem

Irena Ropková

Ing. Mgr. Irena Ropková (Současný radní)

Radní hl. m. Prahy

Do oblasti mé působnosti spadá problematika školství a evropských fondů v hlavním městě. Na starost tak mám rozvoj vzdělávání a vzdělávací soustavy, navyšování kapacit ve školských zařízeních, zkvalitňování výuky a současně správné nastavení výzev a podporu aktivního čerpání evropských fondů.

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Comments are closed.