Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Šlechtova restaurace"

Kryštof Kahaj
22 22.05.2014
Sledujte tento dotaz

Dobrý den pane radní,

rád bych se zeptal na Šlechtovu restauraci. Nebudu se pohoršovat nad tím, kolikrát nám hlavní město slíbilo její opravu a nikdy nedostálo svým slibům. Poslední článek říká, že výběrové řízení bude zahájeno v dubnu. Dnes je květen. Jak se tedy věc má? Byl bych moc rád, kdyby se Šlechtova restaurace stala jednou z priorit, myslím, že by si to zasloužila. Bojím se, aby se neopakoval scénář štvanického stadionu.

Děkuji za odpověď a hodně úspěchů s památkovou péčí

Odpověd

Dobrý den,

vůbec se vám nedivím, že vás problematika Šlechtovy restaurace trápí. Dlouhodobě totiž trápí i mě, vždyť Šlechtova restaurace je uzavřena už řadu desetiletí. Rovněž je nutno zdůraznit, že posledních cca 17 let je ve správě městské části Praha 7, která s ní za tu dobu ovšem neudělala ani nejmenší.

Když jsme s kolegy před dvěma lety nastoupili jako radní hl. m. Prahy, kromě jiného jsme zjistili, že je před vyhlášením výsledek soutěže na rekonstrukci Šlechtovy restaurace s tím, že cena rekonstrukce má být čtvrt miliardy korun! Ubezpečuji Vás, že během své předcházející praxe jsem rekonstruoval řadu památek – například Petřínskou rozhlednu nebo zámecký areál Ctěnice. Domnívám se proto, že mám jistý kvalifikovaný odhad, kolik by konkrétní rekonstrukce měla stát. A zde jsem si jist, že aby rekonstrukce Šlechtovy restaurace byla skutečně plně funkční a naplněna racionálním obsahem, náklady na ni by neměly překročit zhruba 120 milionů korun, tedy polovinu této částky. To je i důvod, proč jsem Radě hl. m. Prahy, s vědomím hrubě nevýhodné a kontraproduktivní zakázky zděděné po předcházejícím vedení města, navrhl nechat tuto zakázku zrušit. To lze vnímat dvěma způsoby: za prvé kladně, neboť je dobře, že zbůhdarma nebude vynaložena dvojnásobně vyšší částka z peněz daňových poplatníků. Na druhé straně jsme ale zase na začátku celého procesu. A tedy se projektuje, následně proběhne výběrové řízení na dodavatele za racionální cenu tak, aby se objekt mohl skutečně začít obnovovat. Dnes lze realisticky odhadnout, že rekonstrukce Šlechtovy restaurace začne nejpozději příští rok.

Václav Novotný

Ing. Václav Novotný (Bývalý radní)

Náměstek primátora hl. m. Prahy

  • Kultura
  • Památková péče
  • Církve a náboženské společnosti
  • Národnostní menšiny
  • Výstavnictví
  • Cestovní ruch
  • Zahraniční vztahy

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné