Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Spolehlivost automatické kontroly zón placeného stání"

Josef Jůza
17 17.01.2016
Sledujte tento dotaz

Vážený pane náměstku primátorky,
v prezentaci Technické správy komunikací k novým zónam placeného stání se uvádí, že budou kontrolu parkování zajišťovat 4 auta se speciální kamerou. Ta bude snímat poznávací značky automobilů, bude posílat data do systému, který vyhodnotí, jestli auto má zaplaceno, a pokud ne, vygeneruje pokyn k zaplacení pokuty.
Je zajištěno, že systém správně rozliší vozidlo parkující od vozidla projíždějícího (to doufám ještě ano) i od vozidla, které jen zastavilo?
Bude systém vyhodnocovat jen to, zda jsou vozidla oprávněna stát v zóně, nebo bude do dalšího řízení posílat i vozidla parkující na zákazech, na chodnících a v zeleni?
S pozdravem
Josef Jůza

Odpověd

20.01.2016

Dobrý den, automobil s kamerou bude pouze zaznamenávat Státní poznávací značku/Registrační značku (SPZ/RZ). Při prvním zjištění nezaplacení parkovného nebude nic nikam posílat, právě z důvodu, že vozidlo, které jen zastavilo např. za účelem nástupu či výstupu cestujících žádný přestupek nepáchá. Teprve pokud bude zaznamenána stejná SPZ/RZ na stejném místě při opakovaném průjezdu a nebude zaplaceno parkovné, zašle tuto informaci na dispečink městské policie. Tam teprve může z těchto dat dojít k odhalení přestupku. Vozidlo jen sbírá data. Celý tento systém bude sloužit pouze pro potřeby kontrol zón placeného stání. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Parkovací zóny
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné