Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Stání autobusů v silnici na Ládví"

Libor Trněný
30 30.11.2015
Sledujte tento dotaz

Dobrý den,
zajímalo by mě, kdy konečně začnete řešit katastrofickou dopravu v oblasti Ládví. Po naprosto nesmyslném převedení dopravy z Holešovic na Ládví se z dvouproudé silnice v jednom směru stala vlastně jednoproudá díky stání autobusů v silnici,,, To Vám přijde bezpečné?! Začnete už konečně taky dělat něco pro pražany a ne pro obyvatele přilehlých vesnic a městeček?
Díky za odpověď

Odpověd

08.12.2015

Dobrý den, smyslem zapojení autobusů příměstské dopravy do systému MHD v Praze je mimo jiné zatraktivnění veřejné dopravy jako celku a vytvoření výhodné alternativy k individuální automobilové dopravě. Aktuální data z provozu sbírá nejen organizace ROPID, která má plánování veřejné dopravy v Praze a okolí na starosti, ale Hlavní město Praha si nechalo zpracovat také nezávislou studii řešení dopravní obslužnosti v této lokalitě Českým vysokým učením technickým v Praze. Předpokládám, že v nejbližší době zorganizujeme společně s městskou částí Praha 8 veřejné zasedání, kde budeme prezentovat dosavadní vyhodnocení celé situace. Chápu Váš pohled na věc, ale naším cílem určitě není vést autobusy osídleným územím zbytečně. Současná nabídka komunikační sítě včetně možností rychlého dojezdu k nejbližší stanici metra nám však nenabízí mnoho jiných možností, které by vytvářely skutečně konkurenceschopnou nabídku vůči individuální dopravě. Je nutné si uvědomit, že jinak než vytvořením kvalitní alternativy v podobě veřejné dopravy a určitou restrikcí v oblasti individuální dopravy nedosáhneme v budoucnu celkového snížení negativních vlivů dopravy na životní prostředí. Úkolem vedení hl.m. Prahy je hájit zájmy všech Pražanů a rozhodovat se podle toho, co přinese užitek pro celé město. Věřím, že se o tom budeme moci společně pobavit na plánovaném veřejném zasedání. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

MHD
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Jeden komentář k dotazu “Stání autobusů v silnici na Ládví”

 1. 0131.1.2016 (16:50)

  Dobrý den,
  veřejné projednání bylo bohužel asi zklamáním pro většinu zúčastněných.
  „Argumenty“ pro Ládví občany opravdu nepřesvědčily – hlavním argumentem totiž je, že jinde je to horší a že se nikomu nechce přiznat, že tohle se zrovna nepovedlo.
  Pane náměstku Dolínku píšete: „Současná nabídka komunikační sítě včetně možností rychlého dojezdu k nejbližší stanici metra nám však nenabízí mnoho jiných možností“ – Ona stačí ta jedna možnost, která je připravena – terminál v Letňanech, stačí aby byl využit, tak jak to chtěla i MČ Letňany: //www.letnany.cz/cely-prispevek.php?clanek=let-any-nesouhlasi-s-omezenim-provozu-metra&id=234

  Že je to přes Letňany delší, případně o kolik, jste zatím nebyli schopni s ROPIDem doložit, přestože jsme o to od počátku žádali. Dle našich vlastních zkušeností je rozdíl cca 0-5 minut.

  Z vámi zmiňované studie cituji:
  „Nevýhody Ládví str. 23:
  – nedostačující kapacita terminálu pro takovýto počet spojů (nízká kapacita zastávkových zálivů),
  – málo prostoru pro cestující,
  – nevyhovující zázemí pro odstav autobusů
  – nutnost odstavu vozů v jiných obratištích (snížení ekonomiky provozu, navýšení manipulačních, tzv. jalových kilometrů).“
  Dále také str. 45 – „Především v ranní špičce pracovních dnů je stav nevyhovující, resp. kapacitně je terminál nedostačující.“ (Ono to platí i odpoledne/navečer.)

  O čem se chcete ještě bavit? V zájmu Prahy určitě není utrácení prostředků za úpravy Ládví, když hotový terminál již vedle čeká a stál Prahu dost. Sám jste na projednání 25. 1. řekl, že usilujete o přesun holešovického nádraží na Letňany, což je nepochybně správné, ale naprosto není žádný rozdíl mezi zbylými linkami na Holešovicích a těmi, které byly z Holešovic přesunuty na Ládví.
  Auta nerezidentů na Ládví neubyla, pokud ubyla jinde, doložte kde a kolik. Vaše argumenty a argumenty ROPIDu nejsou nikdy podloženy konkrétními čísly, jedná se vždy o obecné proklamace, které se s realitou pak bohužel rozcházejí.

  Záznam z projednání zde: //www.youtube.com/watch?v=L-pJu-nI1yA

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné