Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Stav dopravy v jihovýchodní části Prahy a okolí"

Zdeněk Brož
29 29.10.2015
Sledujte tento dotaz

Dobrý den pane Dolínku,
je neuvěřitelné v jaké zemi to žijeme. Dostavbu jihovýchodního okruhu Prahy dopravní stavba č.511 je stále několik desítek let na papíře a peníze jsou jak ve fondu Dopravní infrastruktury tak v Bruselu. Jste na magistrátu za sociální demokraty, premiér pan Sobotka také, který alarmující situaci s dopravou na jihovýchodě Prahy řešil a slíbil řešit např. se setkal s občany Prahy 4 - Spořilova. Hejtman středočeského kraje za sociální demokracii slíbil také pomoc v předmětném problému a dobře ví o této alarmující situaci. Radnice Říčan s panem Kořenem je také pro stavbu této velmi důležité komunikace (podepsali petici za dostavbu). Ministr dopravy pan Ťok za hnutí ANO také je pro tuto dopravní stavbu.
Pak je tedy otázka, kde je problém, když všichni zúčastnění a to včetně paní Krnáčové za hnutí ANO jsou ve shodě a to je si potřeba uvědomit.
Německo má zákon o liniových stavbách od roku cca 1950, prostě chytří a pracovití Němci. V naší zemi lze pozemky vyvlastnit u strategických dopravních staveb, tedy i toto krajní řešení existuje.
Dost přemýšlím i moji přátelé jestli ještě má smysl někoho volit, když jsme k smíchu díky neschopnosti řešit dopravní stavby západním sousedům.
Stav komunikací které jsou totálně mnoho let přetížené na Říčansku je alarmující. V některých případech se silnice podobají tankodromu a jsou různě "sflikované" díky nekvalitně provedeným opravám, bez krajnic, patníků, dopravních čar po okraji silnic apod. (vím že toto není váš problém, konkrétní silnice můžu vyjmenovat).
Je zajímavé že na na západní, jihozápadní a jižní části Prahy jsou oba dopravní okruhy vybudované a na jihovýchodě Prahy od dob komunistů za 25let ani jeden z nich.
Díky pár zájmovým skupinám a jedincům (ekoteroristi, spekulanti s pozemky apod.) jsou na jihovýchodě Prahy a okolí desetitisíce lidí včetně našich dětí vystaveny hluku, prachu, smogu, vibracím od projíždějících kamionů a tráví mnoho hodin v dopravních kolonách mezi kamiony. Panuje díky absenci této dopravní stavby vysoká nehodovost a další negativní vlivy včetně stresu, je to dopravní peklo. Doporučuji se projet nejlépe v dopravní špičce například Spořilovem, Uhříněvsí a dalšími desítkami obcí nebo sousedními Říčany.
Co vy na to, je to normální stav věcí??? Dělají něco naši politici pro lidi, kteří musejí jezdit autem a nějak se živit, platí daně, podnikatelé platí navíc silniční daň - za co? Předem děkuji za odpověď, uvedené informace jsou pravdivé. Zdeněk Brož

Odpověd

23.11.2015

Vážený pane Broži, děkuji za Váš podnět. Věřte mi, že situaci znám a naprosto s Vámi souhlasím. Jednoznačně podporuji co nejrychlejší dostavbu vnějšího obchvatu Prahy (SOKP - Silničního okruhu kolem Prahy) pochopitelně včetně stavby č. 511, kterou považuji za prioritní. V této věci jsem již vedl řadu jednání s představiteli státu (Ředitelství silnic a dálnic, Ministerstvo dopravy atd.) i s občany a s vedením obcí, kolem jejichž území by trasa obchvatu měla vést. Nicméně v pozici radního pro dopravu hlavního města Prahy nemám žádnou možnost, jak o zahájení stavby rozhodnout. Mohu pouze intenzivně jednat a apelovat na zástupce státu, což činím, a mohu Vám slíbit, že tak budu činit i nadále. Za Prahu udělám vše pro to, abychom státu s urychleným zahájením výstavby pomohli. Věci samozřejmě může pomoci i tlak veřejnosti, který je třeba směřovat k zástupcům Vlády ČR, Ministerstva dopravy a Ředitelství silnic a dálnic. Jsem připraven podpořit případné občanské aktivity v tomto směru. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Pražský okruh
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

2 komentářů k dotazu “Stav dopravy v jihovýchodní části Prahy a okolí”

 1. Marie
  1110.11.2015 (18:59)

  Vážený pane Broži, uveďte, prosím, při dotazování správný mail – ráda se prostřednictvím Magistrátu s vámi spojím – řešíme týž problém.

  • Zdeněk Brož
   121.12.2015 (18:09)

   Dobrý den paní Marie, omlouvám se za pozdní reakci, měl jsem nějaké zdravotní problémy. V návaznosti na váš komentář k dotazu na radního pana Dolínka ve věci: dostavba jihovýchodního obchvatu Prahy dopravní stavba 511 mě prosím kontaktujte přímo na e-mailu: realitybroz@seznam.cz nebo mobilním telefonu: 602 863 999.
   Předem děkuji. Zdeněk Brož

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné