Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Stav protihlukových opatření na Spořilově"

Pavel Kraus
29 29.04.2015
Sledujte tento dotaz

Dobrý den,
v rámci řešení hlukové situace na Spořilově byla zmiňována renovace stávající protihlukové stěny (její lepší izolace) podél Jižní spojky u sídliště Spořilov I. Bohužel nikde nejsem schopen najít, v jakém stavu je tato akce. Naposledy (cca. na podzim loňského roku) byla zmiňována studie proveditelnosti.

Moje dotazy:
 1. V jaké stavu je akce na renovaci protihlukové stěny kolem sídliště Spořilov I?
 2. Proč se také neuvažuje o pokládce tichého asfaltu na Jižní spojce kolem Spořilova? Jako vzor by mohla sloužit 5. května od Spořilova do centra, kde pokládka tichého asfaltu a snížení max. rychlosti na 50 km/h natolik pomohlo, že o této komunikaci člověk prakticky neví (z vlastní zkušenosti potvrzuji, pracuji na Brumlovce).
Děkuji.
Pavel Kraus

Odpověd

21.05.2015

Vážený pane Krausi, stávající protihluková stěna je nefunkční z hlediska akustického útlumu a její stavebně - technický stav již také vykazuje známky opotřebení. Předmětná lokalita byla proto zařazena do seznamu plánovaných protihlukových opatření na území hl. m. Prahy v Akčním plánu snižování hluku pro územní aglomeraci Prahy. V současné době je zpracována studie proveditelnosti nových protihlukových opatření. Po obdržení stanoviska Městské části Praha 4 k této studii, které dosud není k dispozici, bude jedna z variant vybrána, a po zajištění předepsaných výběrových řízení na služby bude následovat projektová a inženýrská příprava stavby. Realizace se předpokládá v letech 2016 až 2018. K Vaší připomínce ohledně aplikace tichého povrchu komunikace uvádím, že studie nových protihlukových opatření toto technické opatření obsahuje. Stavba pouze nové protihlukové stěny z hlediska akustického útlumu nepostačuje, a proto bude nutné realizaci tohoto tichého povrchu rovněž zajistit. K další připomínce ohledně snížení maximální povolené rychlosti pod stávající hodnotu poznamenávám, že podmínkou pro její zavedení je kladné projednání u dotčených orgánů státní správy, především u příslušného odboru dopravy a dále u Policie ČR. Toto projednání lze zajistit až v rámci budoucího stavebního řízení a jeho výsledek nelze nyní předjímat. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Spořilov
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Jeden komentář k dotazu “Stav protihlukových opatření na Spořilově”

 1. Pavel Kraus
  023.2.2016 (21:45)

  Dobrý den,
  mohl bych poprosit o aktuální info ve výše uvedené záležitosti?

  Děkuji.
  Pavel Kraus

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné