Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Systém poplatků za zastavení autobusů"

Oldřich Popelák
04 04.11.2015
Sledujte tento dotaz

Dobrý den.
Dne 7.2.2015 jsem Vám poslal dotaz co hodláte dělat z mezinárodní ostudou, kterou je vybírání poplatků za výstup a nástup turistů u Pražského hradu. Na tento dotaz jste dne 26.3.2015 sice odpověděl, ale stylem já o voze a Vy o koze. Na mojí reakci z téhož dne t.j. 26.3.2015 jsem do dnešního dne t.j. 8.8.2015 nedostal odpověď.

Ještě pro úplnost uvádím zkušenost z tohoto týdne.
Za zastavení na cca 45 vteřin u Čechova mostu byl po mně požadován poplatek ve výši 80,- Kč!!!!!!! V příloze Vám posílám foto o cenách parkovného ve Vaduzu. Možná Vám to něco řekne. Považujete tento stav za přijatelný a co s tím hodláte dělat?


Poznámka moderátora: Dotaz byl do systému vložen 8. 8. 2015, ale kvůli technické chybě s nahráním přílohy a následnému opomenutí moderátora nebyl dosud publikován

Galerie

Odpověd

04.12.2015

Vážený pane Popeláku, v mé předešlé odpovědi jsem se Vám snažil vysvětlit, z jakého důvodu je v blízkosti Pražského hradu zřízeno autobusové parkoviště s časově omezeným stáním (P BUS 10 min). Platba za krátkodobé zastavení na těchto parkovištích má regulační charakter, který odpovídá atraktivitě místa, přičemž umožňuje vysokou obrátkovost a zastavení tak co největšímu počtu autobusů. Vzhledem k tomu, že tato parkoviště se nacházejí v oblasti, kde je doprava v klidu regulována formou zón placeného stání, nebylo by upuštění od plateb koncepčním řešením. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Jeden komentář k dotazu “Systém poplatků za zastavení autobusů”

  1. Jindra
    0113.1.2016 (12:55)

    Ty poplatky jsou akceptovatelne, treba zastaveni na Rheinfalls ve Svycarslu je za 50eur. Zastaveni v Dubrovniku za 100eur atd. Na druhou stranu vetsina dalsich mest ma nastup\vystup zdrama a tim zaktraktivnuji lokalitu pro nastevniky.
    Spis by me zajimalo, jaka cast tech poplatku kam jde. Predpokladam, ze mesto co obyvatele z toho nebudou mit skoro nic a vse bude po cesku vybirat nejaky vybrany soukromnik pro sebe.

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné