Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Technická novela pražských stavebních předpisů"

Michal Kešner
22 22.12.2014
Sledujte tento dotaz

Vážená paní primátorko,

zvažte prosím znovu návrh Matěje Stropnického ve věci pražských stavebních předpisů. Tento návrh technické novely předpisu zohledňuje podmínky výzvy Ministerstva pro místní rozvoj a tím by umožnil, aby předpis po věcné stránce platil nadále. Plánované pozastavení účinnosti ze strany MMR je tím nejhorším řešením nastalé situace. V krátké době tak budou v Praze účinné tři různé stavební předpisy a vznikne chaos ve výstavbě a povolování staveb. Technická novela, která vyřešila tzv. notifikaci úpravou několika paragrafů, by dovolila, aby předpisy mohly zůstat účinné. Hned v prosinci by bylo možné text poslat do Bruselu. Na pracovních schůzkách s MMR bylo toto řešení pracovně předjednané, bohužel se k němu však nepřihlásila Rada hl. m. Prahy na svém jednání dne 16. 12. 2014 a tím dala prostor MMR pro pozastavení účinnosti, ke kterému pravděpodobně dojde v nejbližších dnech.
Rada hl. m. Prahy, která pražské stavební předpisy schválila dne 15. 7. 2014, zároveň rozhodla, že se předpis má rok vyhodnocovat a poté přijmout novelizaci na základě zkušeností z aplikace. Toto je běžný postup, který by dovolil plynulý přechod na novou úpravu a předvídatelnost právního prostředí. Pozastavením účinnosti pražských stavebních předpisů a aplikací obecných ministerských vyhlášek nebude fungovat dvouleté přechodné období a mnoho věcných ustanovení, které Praha měla i v původním předpise řešena jinak a detailněji, např. parkování, požadavky na stavby v záplavovém území, reklamu apod.
Prosím zvažte ještě jednou návrh technické novely z prosince letošního roku a pokuste se na tomto základě o smírné řešení s Ministerstvem pro místní rozvoj.
Pokusíte se najít takové řešení, které by respektovalo námitky MMR, ale ponechalo velkou většinu pražských stavebních předpisů v platnosti?
Bojujte prosím pro dobro Vašeho města.
S pozdravem
Michal Kešner

Odpověd

13.01.2015

Dobrý den, o nalezení řešení jsme se pokusili, Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) bohužel stále trvá na zrušení Pražských stavebních předpisů.

Adriana Krnáčová (Současný radní)

Primátorka hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Pražské stavební předpisy
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné