Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Termín obnovení parkovacího stání K+R u stanice metra Ládví"

Hana Podškubková
17 17.08.2015
Sledujte tento dotaz

Vážený pane Dolínku,
dne na začátku července jsem měla na Vás tento dotaz.

Můj dotaz tentokrát zní: Zálivy u metra Ládví jsou stále zaplněny příměstskými autobusy (349, 348, 369, 349), z Ládví bylo navzdory odporu občanů Prahy 8 vytvořeno autobusové nádraží. Kdy budou příměstské autobusy přesměrovány na Letňany a kdy bude, jak jste sliboval, zase obnoveno parkoviště K a R? Na dlouhodobé stání příměstských autobusů a parkoviště není dostatek prostoru.

Odpověd

01.10.2015

Dobrý den, parkovací stání typu K+R u stanice metra Ládví by mělo být obnoveno během měsíce října letošního roku. Organizace ROPID již během srpna požádala o stanovení místní úpravy provozu pozemních komunikací příslušný odbor Magistrátu hl. m. Prahy. Po schvalovacím procesu bude záležitost předána k realizaci Technické správě komunikací hl. m. Prahy. K Vašemu dalšímu dotazu ohledně přesměrování příměstské autobusové dopravy do Letňan sděluji, že město si objednalo u ČVUT vypracování „Studie možnosti nalezení vhodného terminálu PID pro ukončení autobusových linek PIDu z oblasti Mělnicka“. Tato studie má posoudit ukončení autobusových linek v oblasti Ládví a Letňan, popřípadě prověřit, zdali existuje jiná vhodná varianta. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Změny v MHD 2015
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

4 komentářů k dotazu “Termín obnovení parkovacího stání K+R u stanice metra Ládví”

 1. Antonín Hrubeš
  0920.9.2015 (17:33)

  Vážená paní Podškubková,
  dovolím si reagovat na Váš dotaz panu radnímu. Bydlím přímo u stanice metra Ládví a diskuze, která probíhá poslední měsíce ohledně ukončení autobusů u této stanice metra mě nestačí udivovat. Jako místní obyvatel budu 100x raději, když zde bude končit dalších pět autobusových linek, budou zde podél ulice stát autobusy, které vozí množství lidí nejen ekonomicky, ale i ekologicky, než když zde bude parkoviště pro osobní auta, byť jde jen o krátkodobé zastavení. Jakékoliv vyloučení automobilové dopravy mimo zástavbu jedině uvítám. Osobně nechápu stížnost několika konkrétních jedinců na ukončení autobusových linek, což lze chápat i jako podporu individuální dopravy na úkor MHD (byli s peticí i u nás a neuspěli – v našem vchodu bytového domu nepodepsal nikdo). Osobně bych čekal, že všichni lidé uvítají spíše vymístění individuální dopravy mimo zástavbu, neboť ta zatěžuje území non-stop celý den. A to ne jen provozem, rozjížděním ap., ale i stáním – sídliště jsou zaplavená auty.
  MHD naopak provozu ulevuje. Autobusy jsou ekologické, sto odjezdů za den je úplné nic proti množství osobních aut, které zde projedou, zastaví, rozjíždějí se. Tím, že píši přímo sem, dávám tímto i podporu panu radnímu v tom, aby nebyly autobusy (tj. MHD) omezovány na úkor dalších parkovišť, ale naopak prosím o omezování individuální dopravy a nikoliv hromadné.
  Osobní auta mohou dojet do Letňan, kde je obrovské sběrné parkoviště P+R, a místo pro zastavení K+R je na Střížkově. Na rozdíl od cestujících MHD mají řidiči a lidé jezdící auty možnost během minuty-dvou popojet klidně na jiné místo, či vyložit spolucestující např. na parkovišti u OD Ládví ap. Není důvod proč omezovat MHD pro tisíce lidí kvůli autům, kterými se vozí jednotlivci.

  Děkuji za možnost názoru.
  Antonín Hrubeš

  • 108.10.2015 (21:39)

   Dobrý den, pane Hrubeši,
   píšete, že bydlíte na Ládví, ovšem asi to bude jiné Ládví než bydlím já, neboť zde k žádnému úbytku aut v souvislosti s autobusy 3XX bohužel nedošlo! Během posledních týdnů se situace natolik zhoršila, že je v okolí mého bydliště více aut NEŽ KDYKOLIV PŘEDTÍM. Přijde mi, že stále čekáte, že bude zlepšení, ale ke změně došlo v dubnu, je říjen a sídliště ano, je zaplavené auty a ty autobusy jsou tu ještě k tomu NAVÍC.
   Stížnosti několika jedinců? Tím bych petici s více než 4000 podpisy sebranými za 17 dní nazvala jen velmi těžko.
   Pokud si např. neuvědomujete zcela zbytečnou emisní zátěž způsobenou nárůstem více jak 240 průjezdů autobusů, které vám tam navíc stojí dlouhé minuty se zapnutými motory, tak nechápu, jak uvažujete. Navíc toto není konečný stav, integrace se bude vyvíjet a potřeba spoje přidávat bude.
   Nikdo nechce omezovat MHD, ale rezidenti Ládví nevidí důvod, proč by dojíždějící do Prahy nemohli respektovat funkční a vyhovující autobusový terminál v Letňanech. Sám píšete, že tam mají jet auta, neboť je tam parkoviště, tak proč by tam nemohly jet autobusy, když je tam nádraží a jde o linky, které dříve též na nádraží (Holešovice) jezdily.
   Lucie Vélová

 2. Antonín Hrubeš
  114.11.2015 (19:06)

  Vážená paní Vélová,
  proč auta do Letňan a autobusy na Ládví? Protože z podstaty věci je doprava MHD pomalejší, proto není důvod ji ještě víc znevýhodňovat proti autům tím, že se prodlouží cesta lidem o další čtvrt hodinu. Už vlastní princip, že je třeba MHD podporovat je důležitý.
  Za další, jakto že Vám vadí 100 autobusů denně a nevadí ty tísíce aut? Není to proto, že auta jen tak omezit nejde, neb se jedná o soukromé jednotlivce a nikdo nemůže rozhodovat kdo kde zaparkuje? A proto se snažíte zhoršit aspoň MHD tím, že o autobusem se dá politicky rozhodnout? Netlačí Vás svědomí?
  A v poslední řadě – autobusem přijede 40-60 lidí. Docela bych chtěl vidět, co byste říkala, když by celé okolí Ládví v jeden den zaplavili tito lidé auty. 40 x 100 = 4 000 aut, dejme tomu že někde jedou lidé dva tři, takže 2 500 aut navíc, kteří by kolem vašeho domu všude chtěli zaparkovat celé okolí úplně zablokovali. To se samozřejmě nikdy nestane, ale tímto jen ilustruji, nakolik je doprava autobusy naopak prospěšná.

  Ohledně petice jen dodám, že evidentně dobře víte jak se pěstuje mediání podpora, protože stačí dát jakoukoliv petici do obchodu a polovina důchodců Vám dneska podepíše cokoliv co proti něčemu protestuje, jen proto že je naštvaná na celý systém a svůj život a proto že má šanci někomu dát svůj názor atd. V našem vchodě jsem se ptal už asi poloviny lidí a není z nich jediný člověk co by petici podepsal.

  Jako občan bydlící v Batličkově ulici nemám jediný problém s tím, aby se klidně všechny linky zde končící posilovaly. Naopak bych si přál aby se našlo nějaké sdružení lidí, do kterého se rád i zapojím, které by lobovalo naopak za vymístění aut, které přijíždějí z mimopražského regionu a ulevilo se Ládví tímto. A ten nejlepší způsob jak toho dosahnout je co nejrychlejší a častá MHD. Zkuste prosím uvažovat trochu racionálně, nebo hlavně objektivně. To co nyní předvádíte Vy s pár kolegyněmi a kolegy to je čistě jednostraná sobecká hra, která nebere ohled na objektivitu. Viz nějaké umývání oken nebo ignorace faktu, že všechny autobusy mají už minimálně Euro2 a jsou tak méně zatěžující emisemi než tři auta dohromady. Jet těch 40 lidí auty, máte 15x vyšší zatížení emisemi. Jste jako skupina dětí, kterým vnutili jiné dítě na pískoviště a křičíte ať vypadne, vždyť si může hrát o kilometr jinde.

  Jsem vůči Vám tak hrubý, protože mě jako obyvatele lokality Ládví uráží, že vaše skupina teď šíří po celé Praze pomocí medíí neskutečně hanlivý obraz nás všech co zde bydlíme a obyvatelé Prahy si pak myslí že všichni na Ládví jsou takoví. I moji známí co bydlí jinde se mě už ptali co blázníme. Stydím se za vaše počínání.

  Děkuji, příjemný den
  Antonín Hrubeš

 3. 1125.11.2015 (22:24)

  Dobrý den,
  svědomí mě opravdu netlačí, i vzhledem k podpoře části dojíždějících. Upřímně opravdu neznám nikoho, kdo by si pochvaloval, že mu před barákem vyroste autobusové nádraží pro tranzitní dopravu, pokud tuto dopravu sám nevyužívá, takže vaši známí jsou asi podobní podivíni jako Vy.
  Důvod 15 minut zdržení je nepravdivý a jiný známý důvod neexistuje, ignorace blízkého moderního nádraží a zatížení našeho sídliště jsou trestuhodné. Zrovna minulý týden se na přechodu u Ládví stala nehoda.
  Vůbec jste nereagoval na to, že zde auta neubyla. Víte, ty autobusy dříve na Ládví nejezdily a též v nich cestovali lidé, takže vaše čísla, kolik aut může ještě zaplavit Ládví jsou opravdu nereálná a navíc je zde opravdu již tolik plno, že se další již nevejdou.
  Ohledně petic toho víte velice málo, v dnešní době se lidé naopak dosti bojí cokoliv podepsat, což se nedivím. Zkuste si dát svojí petici někam do krámu, jak píšete a pak se teprve vyjadřujte.
  L. Vélová

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné