Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Účel autobusového terminálu v Letňanech"

Pavel
12 12.04.2016
Sledujte tento dotaz

Dobrý den,
opakovaně se v dotazech řeší, proč jsou autobusy z Neratovicka a Mělnicka ukončeny na Ládví a nejsou ukončeny v Letňanech. Dejme tomu, že i nadále bude prosazováno a realizováno ukončení na Ládví. Zajímalo by mě pak, k jakému účelu byl terminál v Letňanech vlastně vybudován? Nebylo právě smyslem to, aby se doprava přesunula z hustě obydleného území? Jaké má hlavní město Praha a ROPID plány s terminálem v Letňanech? Jak bude v dalších letech využita jeho kapacita a potenciál, který jistě není v současné chvíli naplněn, nebo bude jeho nevyužitá část vesele chátrat?

Děkuji, Pavel

Odpověd

09.05.2016

Dobrý den, autobusový terminál u konečné stanice metra Letňany slouží v současné době pro městské i příměstské linky vedené ze severovýchodní části Prahy a přilehlého okolí ve Středočeském kraji, především pro dopravně nejbližší a nejlogičtější směry, tedy Kbely, Vinoř, Letňany, Čakovice, Brandýs nad Labem – Stará Boleslav či Kostelec nad Labem. Původní projekt počítal s ukončením mnohem více městských autobusových spojů, které jsou v současné době na základě požadavků městských částí vedeny dále do oblasti Prahy 9 k metru B. Terminál v Letňanech by měl v budoucnu také sloužit pro dálkové linky, vedené do Prahy po dálnici D8, které jsou dnes ukončeny u stanice metra Nádraží Holešovice. Příměstské autobusové linky, které jsou dnes ukončeny na Ládví, využívají při cestě do Prahy silnice č. I/9, kde zároveň zajišťují místní obsluhu nejen středočeských obcí, ale i městských částí Praha-Březiněves a Praha-Ďáblice. S ohledem na tuto skutečnost i na fakt, že převedení těchto linek na Letňany by bylo nejen delší, ale i pro cestující časově náročnější než současný stav, podporuje Hlavní město Praha i na základě dosavadních poznatků z provozu zachování současného stavu. Pro terminál Letňany tak vidíme v horizontu několika příštích let zvýšení jeho využití právě dálkovými neintegrovanými linkami, které nezajišťují místní obsluhu na území Prahy. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Změny v MHD 2015
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

2 komentářů k dotazu “Účel autobusového terminálu v Letňanech”

 1. Jindra
  0423.4.2016 (23:12)

  NEchapu tuto vychcanost obyvatel z Ladvi. Jiste nelze nahrnout veskerou dopravu na jeden terminal, to by se nepobralo. Na Jizaku take neco jezdi na Jizni Mesto, neco Opatov, minimalne Chodov a hodne Roztyly. Metro neni jen pozitivni vec, ma i sva negativa a to svedeni dopravy. Jsme toho narozu, ze soucasny system je spravny. Bus z Ladvi obslouzi i Chabry atd. Spise reste, proc v techto busem na uzemi Prahy neplati SMS jizdneka a narozdil od Letnan umozni i primy prestu na Tram smer Zelivskeho atd. Neluve o tom, ze ta komunikace je okrajova mezi dvema obytnyma ctvrtema (panelaky a stare Ladvi). Zkuste porovnat s jakoukoliv civilizovanou metropoli, opravdu si nemate na co stezovat.
  Jedine nav Letnanech schazi je poradne patrove P+R parkoviste.

  • Josef Jůza
   0425.4.2016 (21:37)

   Dobrý den.
   1. Letňany mají dostatečnou kapacitu, problém je v jejich odlehlosti od trasy Praha – Mělník.
   2. Chabry jsou obslouženy z Kobylis, asi jste měl na mysli staré Ďáblice a Březiněves.

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné