Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Úhrada za nezprovoznění tunelu Blanka"

Frantisek Reimer
09 09.03.2015
Sledujte tento dotaz

Vážený pane radní. Poslouchal jsem včera vaše vyjádření v rozhlase k problematice tunelu Blanka. S Vaším názorem ohledně úhrady za nezprovoznění tunelu souhlasím. Předpokládám, že vaši právníci - tedy magistrátu, které platíme ze svých daní, uzavřeli smlouvy s patřičnými sankcemi a penalizacemi za nedodržení termínů a rozpočtů. Pokud ne, tak co s nimi?

Vrátit mzdy za špatnou práci, pokutu patřičnou a vyhodit z práce. Ovšem vzhledem k tomu, že žijeme v Česku, tak to dopadne jinak. Velmi přesně se pamatuji, jak pan bývalý primátor arch.ing. Kasl tvrdil, že za škody způsobené povodněmi v metru nikdo nemůže, respektive nelze zjistit, kdo průchodky neutěsnil. Tak já jsem na výstavbě metra pracoval od r.1975 do r. 1985. Dodnes se pamatuji na jména všech stavbyvedoucích, mistrů a subdodavatelů na stanicích Hradčanská, Malostranská, Želivského, Starostrašnická, Skalka včetně obratových kolejí. Nebyl totiž zájem trestat. A tak to bude s "BBlankou"P. Jeden velký nesmyslně drahý tunel "tunel tunelů" jako ku příkladu open card.prodej a zpětný pronájem škodova paláce Pawlovskému,zjištění možnosti olympiády v Praze za miliony atd,atd,atd.Tak nakládá MHMP s penězi nás poplatníků. Frantisek Reimer, věk:66let takže něco pamatuji.

Odpověd

27.03.2015

Vážený pane Reimere, možnost uplatnění "penále" za prodloužení doby výstavby je předmětem právního posouzení smluvního vztahu s dodavateli. V současné době je však prioritou HMP zahájení zkušebního provozu tunelového komplexu za dodržení všech bezpečnostních podmínek takového kroku. Každopádně se hlavní město Praha staví negativně k jakýmkoli úhradám vzniklých problémů. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné