Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Úpravy vyhrazeného pruhu pro autobusy na Evropské do centra"

Ondřej Čepelák
12 12.04.2016
Sledujte tento dotaz

Vážený pane náměstku,
jak již v tomto fóru několikrát zaznělo, od zřízení autobusového pruhu v ulici Evropská směrem od letiště ke stanici metra Veleslavín se v tomto úseku v ranní špičce pravidelně tvoří kolony z důvodu přerušení autobusového pruhu mezi křižovatkami Evropské s ulicemi Vlastinou a José Martího. Za touto křižovatkou se auta musí opět sjíždět do jednoho pruhu, což v tomto úseku pravidelně způsobuje zácpy, ve kterých nakonec čekají i autobusy. Nebylo by proto možné autobusový pruh zavést i zde, nebo naopak stávající autobusové pruhy zcela zrušit? Jsem přesvědčen, že by takové opatření přispělo k tomu, aby autobusy a pravděpodobně ani ostatní auta nestály v koloně, nýbrž touto poměrně hustě obydlenou částí plynule projížděly, jako tomu bylo dříve.
Děkuji.

Odpověd

17.05.2016

Dobrý den, rušení vyhrazených jízdních pruhů v rámci městské hromadné dopravy je v rozporu s dopravní politikou města. Na Vámi zmiňovaný problém vedení města reaguje tím, že již v současnosti probíhá zpracování návrhu na prodloužení vyhrazeného jízdního pruhu navazujících na realizované úseky na Evropské ulici až k ulici José Martího. Nově vznikající vyhrazený jízdní pruh bude obsahovat i problematickou část v úseku světelně řízených křižovatek (Vlastina, Litovická, Libocká, Do Vozovny). Dále musím uvést skutečnost, že plynulost městské hromadné dopravy je z naší strany důsledně sledována a jakákoliv byť i drobná zdržení ihned vyhodnocována a řešena, neboť naší snahou je, aby co nejvíce občanů využívalo městskou hromadou dopravu a nezatěžovalo svými dopravními prostředky již tak přeplněnou pražskou dopravní sít. Věřím, že Vás moje odpověď potěšila a děkuji Vám za podmětnou připomínku. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Doprava
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

2 komentářů k dotazu “Úpravy vyhrazeného pruhu pro autobusy na Evropské do centra”

  1. Josef Jůza
    0412.4.2016 (12:26)

    Rovněž mám pocit, že je vyhrazený pruh trochu kontraproduktivní a autobusy nakonec při jeho existenci jedou delší dobu, než kdyby pruh vyhrazen nebyl. Exaktně ověřeno to ovšem nemám.

  2. Anna Rybářová
    097.9.2016 (8:15)

    Ráda bych městskou hromadnou dopravu využívala, ale když nemám kde nechat auto – jelikož dojíždím ze středočeského kraje, nezbývá mi jiná varianta, než jezdit do centra autem. P+R parkoviště na západní straně Prahy jsou tak nedostatečná, že v 6:45 již není volné ani jedno místo! P+R plánované na Stodůlkách nikde! P+R u nových stanic metra nikde! Pak se nedivte, že máte v centru tolik aut. Když už se pořád zastřešujete jinými evropskými městy, vezměte si příklad z jakéhokoliv většího města v Německu, nebo teď zkušenost z Heraklionu, kde jsme zaparkovali v centru města bez problémů.

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné