Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Úroveň cestování na některých autobusových linkách"

Regína Palmová
19 19.05.2016
Sledujte tento dotaz

Dobrý den,
už tři měsíce jsem obyvatelkou Prahy 9, konkrétně Černého Mostu. Dopravní obslužnost zde zajišťují autobusy společnosti Arriva. Mé zkušenosti s touto společností jsou převážně negativní: špatný technický stav autobusů, stanice většinou nejsou hlášeny, vnitřní osvětlení autobusů z 50 % nefunguje, interiér autobusů je poničený, řidiči nepříjemní. Konkrétní zkušenost mám z 14. 3. 2016. Ve 12:53 jsem na zastávce Kapitána Stránského nastoupila do autobusu č. 223 ve směru do Hostivaře. Za 15 minut jízdy špinavým autobusem v neutěšeném stavu dokázal řidič přivřít cestujícího do dveří a následně se s ním rozjet (v zastávce Doležalova), v jiné zastávce doběhl cestující s větším zavazadlem, řidič mu však přivřel dveře před nosem. Vrcholem všeho byla scéna na konečné, kdy starší a špatně pohyblivá seniorka zřejmě nepochopila, že má okamžitě vystoupit a řidič jí vyprovodil sprchou vulgárních slov.
Ptám se, zda konkrétnímu řidiči hrozí nějaký postih a zda bude i nadále dopravní obslužnost v naší oblasti na tak ubohé úrovni?

Děkuji za odpověď.
Regína Palmová

Odpověd

07.06.2016

Vážená paní Palmová, všichni dopravci Pražské integrované dopravy jsou v rámci činnosti organizace ROPID pravidelně sledováni a je kontrolováno plnění smluvních podmínek a dohodnuté úrovně kvality poskytovaných služeb. V případě zjištěných nedostatků se tyto řeší s příslušným dopravcem a pokud dojde k nepřijatelným situacím, je vůči dopravci uplatňován smluvní postih. Stejně je postupováno i vůči dopravci ARRIVA PRAHA. Celou záležitost jsem nechal prověřit u tohoto dopravce a níže cituji jeho vyjádření: 1. Není pravda, že by autobusy byly ve špatném technickém stavu. Tyto autobusy pravidelně každých 56 dní prochází bezpečnostní prohlídkou v servisu. Dále pravidelně po ujetí 15 000 až 20 000 km ( podle typu autobusu) odjíždí do servisu na servisní prohlídku a opravy. Dále pravidelně 1x za rok absolvují technickou kontrolu ve stanici technické kontroly. Je všeobecně známo, že v současné době stanice technické kontroly velice přísně a nekompromisně provádějí kontroly. Z toho důvodu také přípravě na technickou kontrolu věnujeme maximální pozornost. Až na jeden případ, všechny autobusy prošly technickou kontrolou hned při první prohlídce. Ten případ byl z důvodu, že ve velkém technickém průkazu nebyla opravena změna barvy. 2. V případě, že nejsou hlášeny zastávky, tak je vždy vina na straně řidiče. Za každý zjištěný případ je řidič potrestán pokutou. Současně připomínám, že pravidelně minimálně 1x týdně kontrolu provádí pracovníci ROPID a ti jsou nekompromisní v případě zjištění nedostatku. 3. Vnitřní osvětlení. Ano taková závada se objevuje, ale jakmile ji zjistíme, tak je okamžitě odstraněna. Většinou praskne zářivka. 4. Interiéry některých autobusů jsou poničené od graffiti. Tento fenomén je tak rozšířený, že je v našem servisu vyčleněn jeden pracovník, který odstraňuje tyto prvky vandalismu. Problém je však dlouhodobý a obtížně řešitelný. 5. Ke konkrétnímu chování uvedeného řidiče sděluji. Řidiči byla odebrána celá prémie (2 000,- Kč) a současně jsme s ním ukončili pracovní poměr. Takže u nás již nepracuje. Věřím, že přijatá opatření přispěla ke zlepšení kvality poskytovaných služeb ve Vaší oblasti. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

MHD
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné