Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Uzavírka podjezdu Průmyslové ulice"

Josef Jůza
14 14.09.2014
Sledujte tento dotaz

Vážený pane náměstku primátora,
v těchto dnech působí komplikace značnému množství lidí uzavírka podjezdu Průmyslové u nádraží Hostivař. Jeho uzavření, které je citelné samo o sobě, město příliš ovlivnit nemohlo, ale o tom, že a kdy v průběhu prací nastane, informace mělo. Obtíže ale znásobil souběh s ještě nedokončenými pracemi na Švehlově ulici. Rekonstrukce tramvajové trati se souvisejícími pracemi byla akce města; proč nebyl termín jejího ukončení zkoordinován s uzavřením podjezdu?
S pozdravem
Josef Jůza

Odpověd

15.10.2014

Vážený pane Jůzo,

souběh zmíněných akcí nastal z důvodu naplánované výluky na železniční trati a nezbytných opatření k zajištění bezpečnosti všech účastníků.  Plánování výluk na železničních tratích probíhá v časovém předstihu cca 8 měsíců a jsou pevně dány. Z tohoto důvodu by ani nebylo možné zkoordinovat tyto dvě stavby zcela, neboť ještě v únoru tohoto roku probíhaly spory ve věci zadávání veřejných zakázek na rekonstrukci tramvajové tratě Průběžná – Švehlova na Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Termín 11.9. – 14.9.2014 byl pro stavbu na železnici, ale i pro souběh dalších akcí nejzazší možný, který mohl být. Dne 8.9.2014 Magistrát hl.m. Prahy zveřejnil tiskovou informaci o konání této uzavírky tak, aby byly všichni občané včas a dostatečně informováni.

Bohužel intenzita provozu na komunikacích v hl.m. Praze v dopravní špičce silně převyšuje jejich kapacitu a jakékoliv omezení se projevuje většími či menšími kongescemi. Souběh uzavírky Průmyslové s dokončovacími pracemi tramvajové tratě ve Švehlově ulici však celkovou dopravní situaci neovlivnil, neboť limitující byla kapacita objízdné trasy, která není příliš schopna nahradit kapacitu Průmyslové ulice a její nedostatek se projeví nejvíce bohužel hned první den dopravního omezení.

Věřím, že Vám moje odpověď alespoň částečně objasnila situaci, která vznikla uzavírkou ulice Průmyslová bez ohledu na souběh s akcí rekonstrukce tramvajové tratě v ulici Švehlova.  Bohužel vnitřní dluh na dopravní infrastruktuře obecně již neumožňuje větší akce dále odkládat a je nezbytné předcházet podobným situacím, jako byla havarijní demolice mostu přes Jižní spojku na Kačerově či nedávné vykolejení nákladního vlaku s rozsáhlou devastací železniční trati.

S pozdravem Jiří Nouza

Ing. Jiří Nouza (Bývalý radní)

Náměstek primátora hl. m. Prahy

  • Infrastruktura
  • Dopravní infrastruktura
  • Životní prostředí
  • Investice

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Doprava
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné