Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Nespolehlivost autobusových linek zajišťovaných soukromým dopravcem"

Pavel Rambousek
13 13.01.2016
Sledujte tento dotaz

Vážený pane Dolínku,

v současné době bydlím na Zbraslavi a pro cesty do/z práce využívám autobus 165. Tuto linku provozuje společnost Arriva Praha, ale protože má nedostatek řidičů, mnohdy její autobusy nejedou. Např. ve dnech 4.1.2016, 7.1.2016 a 11.1.2016 nejel autobus 165 v 6:06 ze Sídliště Zbraslav na Jižní Město. Situaci jsem řešil s ROPIDem, ale ten se Arrivy jen zastal a situaci dále neřešil. Bylo by možné nějakým způsobem sjednat nápravu? ROPID ji sliboval už v srpnu, ale byly to jen plané řeči. Od té doby navíc Arrivě i přes její problémy přidal linku 445 a posílil linku 333.

Předem děkuji.

S přáním hezkého dne Pavel Rambousek

Odpověd

18.01.2016

Dobrý den, nechal jsem Váš podnět prověřit u organizace ROPID a zasílám následující sdělení. V případě Vámi zmíněných spojů v 06:06 hod. ze zastávky Sídliště Zbraslav, dopravce ARRIVA PRAHA, s.r.o. nahlásil v řádném termínu do následujícího dne organizaci ROPID nejetí spojů z důvodu technické závady (4.1. a 11.1.2016) a z důvodu personálního výpadku (7.1.2016). Nahradit spoj jiným vozidlem v čase jízdního řádu bohužel nebylo již reálné. Nezajištění výkonů na městských linkách nad přísně stanovenou mez (podíl z celkových výkonů) má pro dopravce za následek smluvní sankci dle sazebníku postihů organizace ROPID, jelikož tyto výpadky jsou považovány za zavinění na straně dopravce. Přijměte prosím omluvu za tyto mimořádnosti v provozu, které se bohužel vyskytly nešťastně třikrát během jednoho týdne a ještě k tomu u stejné linky a stejného spoje. Plně chápu Vaše rozhořčení nad touto situací. Doufám, že se situace častějších technických závad starších autobusů a nedostatku řidičů bude u dopravce ARRIVA PRAHA, s.r.o. postupně zlepšovat jak nákupem dalších nových vozidel (každý den se na lince 165 vyskytují až 4 zcela nové autobusy z minulého roku), tak náborem nových řidičů, který postupně probíhá. Věřím, že na služby Pražské integrované dopravy i přes tyto nepříjemnosti nezanevřete. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

MHD
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Jeden komentář k dotazu “Nespolehlivost autobusových linek zajišťovaných soukromým dopravcem”

  1. Pavel Rambousek
    028.2.2016 (22:59)

    Vážený pane Dolínku,

    autobus 165 v 6:06 ze Sídliště Zbraslav opět nejel 4.2. a dnes (8.2.). Bylo by možné dát linku 165 jinému dopravcI? Pokud vím, DP Praha nemá výpadky kvůli nedostatku řidičů, nebo kvůli nedostatku náhradních autobusů. Současná situace mě již přestala bavit. Jak na PID nemám zanevřít, když mi za poslední měsíc 5x z 26 cest nepřijel autobus?

    Pavel Rambousek

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné