Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Parkování v Praze 6"

Mgr. Jaroslav Mrázek
12 12.07.2017
Sledujte tento dotaz

Vážená paní náměstkyně Mgr. Kolínská,
pro informaci Vám posílám dopis, který jsem napsal panu náměstkovi Dolínkovi, protože problém, o kterém píši, také spadá do Vaší působnosti územního plánování a byl bych rád, kdyby se konečně začal řešit.
Děkuji Vám za Váš čas a názor.
S pozdravem
Mgr. Jaroslav Mrázek

Vážený pane náměstku Dolínku,
se zájmem a pozorně jsem sledoval vaše vystoupení v úterý 23.8. v ČT 24 a ve středu 24.8. v ČRo - Radiožurnál, kde jste opakovaně prohlásil, že občané, kteří mají trvalé bydliště v Praze 6, mají nárok na parkování v nově zprovozněných parkovacích zónách na Praze 6. Dnes jsem se však na úřadě Prahy 6 dozvěděl, že sice mám trvalé bydliště v Praze 6, ale v Praze 6 - Suchdole a mou adresu by systém v počítači nepřijal a nemohu si tedy koupit placené parkování v zónách Prahy 6. Systém na úřadě Prahy 6 prý nemohou změnit, protože jej dostali z magistrátu - tedy od Vás. Věřím, že mi objasníte rozpor mezi Vaším tvrzením v hromadných sdělovacích prostředcích a skutečností. Vzhledem ke svému zaměstnání, kdy se musím často vracet domů pozdě večer, kdy má autobusový spoj dlouhé intervaly, je znemožnění parkování v okolí metra velice nepříjemná záležitost a placení parkování po hodinách finančně nedostupné.

Dnes, tj. v pondělí 29.8. kolem desáté hodiny dopoledne, jsem jel na Vítězné náměstí autobusem č.107, který jel od hotelu International - kde, jak jste v v ČRo všem sdělil, také bydlíte - celých 28minut. Je to tak v pořádku, když vedlejší Terronskou ulicí se dá 20minut jízdou autem ušetřit? A to jsou prázdniny, kdy ještě nejsou přeplněné autobusy studenty Zemědělské univerzity. A navíc nepíšu o zamoření ovzduší výfukovými plyny od popojíždějících, či stojících autobusů, ochrana životního prostředí - to byl také jeden z Vašich argumentů. Výmluvy na minulé vedení magistrátu, či TOP 09 jistě nemohou obstát - zařídit zpevnění pásu tramvajových kolejí od Podbaby na Vítězné náměstí by byla investice, která by se velice rychle vrátila nejen díky ušetřené naftě, ale i času autobusů a navíc sanitek i hasičských vozů v případě nouze. Pak by se snad také vyplatilo autobusem jezdit. Za stávající situace je to velice sporné. Vážený pane náměstku Dolínku, očekávám Vaši konkrétní odpověď a radu, jak mám postupovat, abych jako občan Prahy 6 získal možnost parkovat tak, jak jste o tom hovořil v rozhlase a televizi.

S pozdravem Mgr. Jaroslav Mrázek

Odpověd

07.08.2017

Vážený pane Mrázku,

děkuji za Váš dotaz a rozumím, že dopravní situace zvláště v některých ulicích Prahy 6 i dalších částí Prahy je vzhledem ke zvyšujícímu se počtu automobilů komplikovaná.

Smyslem zavedení parkovacích zón v Praze 6 i v dalších částech města je zlepšení podmínek pro parkování residentů a symbolický příspěvek za využívání veřejného prostoru pro odložení soukromého majetku. Systém lze nepochybně v budoucnosti vylepšit tak, aby mohl každý zaparkovat kdekoli s tím, že pro návštěvníky bude cena parkování stanovena na základě nabídky a poptávky a zohlední všechny náklady spojené s budováním potřebné infrastruktury.

Pro Vaši konkrétní situaci si dovolím upozornit, že městská hromadná doprava ze Suchdola do Dejvic funguje i v nočních hodinách v dostatečné frekvenci. V případě nutnosti lze také použít placená parkoviště, která se nacházejí u Vítězného náměstí po obou stranách ulice Jugoslávských partyzánů.

S pozdravem
Petra Kolínská

Mgr. Petra Kolínská (Bývalý radní)

Náměstkyně primátorky hl. m. Prahy

Zodpovězené dotazy v archivu

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné