Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Záznamy ze zastupitelstva a přenos z Rady"

Vlk Adam
23 23.01.2015
Sledujte tento dotaz

Dobrý den,

mohli byste zkrátit dobu uploadu audiovizuálního záznamu zasedání zastupitelstva na stránky praha.eu?

Mohli byste zajistit přímý přenos ze zasedání Rady Hl. města Prahy?

Odpověd

23.01.2015

Adame,

děkuji za tento dotaz, samotného by mě potěšilo, kdyby došlo k pokroku ve zmíněných oblastech. Ovšem pokud vím, v obou směrech jsou zásadní překážky. Berte prosím v úvahu, že odpovídám pouze jako lehce informovaný občan, fungování stránek magistrátu není má zodpovědnost a moje informace tedy nemusí být přesné.

Doba do zveřejnění záznamu je relativně dlouhá zejména proto, že celý záznam musí projít někdo, kdo je zodpovědný za soulad záznamu se zákonem o ochraně osobních údajů. Kdyby na zasedání padly nějaké informace, které by byly tímto zákonem chráněny, musí město zajistit, že nebudou zveřejněny. Přímého přenosu se prý tento zákon netýká, může proto být veřejně dostupný.

Záznam z jednání rady se nepořizuje, neboť jednání není podle jednacího řádu veřejné. Na jednání mají přístup pouze vybraní zastupitelé a lze zaslechnout dohady, že předseda kontrolního výboru nebyl zvolen (podobně jako v minulém volebním období), neboť ten má z titulu své funkce přístup na jednání Rady. Veřejný přenos je tedy něco, nad čím se vůbec neuvažuje. Když se člověk zamyslí, je to i logické, na Radě se řeší operativní věci týkající se například veřejných zakázek, které nemohou být veřejné už ze své podstaty. Kdyby každý účastník výběrového řízení věděl dopředu, kolik je město ochotno za danou zakázku zaplatit, dost těžko by vysoutěžilo cenu lepší.

Saša Lehmann, moderátor
www.prazskeforum.cz

Záznamy ze zastupitelstva a přenos z Rady

< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné