Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Zdůvodnění hlasování pro novou verzi Pražských stavebních předpisů"

Petr Vacek
17 17.08.2015
Sledujte tento dotaz

Dobrý den. Paní radní Ropková, rád bych znal Vaše důvody, proč jste v hlasování o Pražských stavebních předpisech hlasovala pro neoficiálně připravenou verzi předloženou primátorkou Krnáčovou. Radou schválená verze vykazuje mnoho faktických chyb a nedostatků; při tom radní měli možnost schválit hotovou dlouho připravovanou oficiální verzi. Co konkrétně Vám na oficiálně připravené verzi vadilo? A stihla jste si před samotným hlasováním upravený materiál bedlivě prostudovat a zvážit tak důsledek svého hlasu? Děkuji za odpověď.

Odpověd

21.08.2015

Dobrý den,

Verzi předloženou paní primátorkou jsem podpořila s přesvědčením, že to je jediný způsob, jak zabránit odebrání pravomoci Prahy na vlastní stavební předpisy Ministerstvem pro místní rozvoj. Pan náměstek Stropnický nás jako členy rady dlouhodobě neinformoval o oficiálních dopisech ministerstva, v nichž se objevovala sílící kritika na jím navrhované změny. V podobném duchu se nesla i schůzka mezi zástupci pražského magistrátu a ministerstva. Hrozilo tedy, že nejenže ministerstvo předpisy opět zamítne, ale zároveň, jak jsem uvedla na začátku, Praze odebere možnost tyto předpisy tvořit.

Mohu Vás ujistit, že verze paní primátorky ještě není konečná. Nyní projde standardním připomínkovým řízením, po němž dojde k finálním úpravám tak, aby byl materiál ku prospěchu celé Praze.

S pozdravem

Irena Ropková

Ing. Mgr. Irena Ropková (Současný radní)

Radní hl. m. Prahy

Do oblasti mé působnosti spadá problematika školství a evropských fondů v hlavním městě. Na starost tak mám rozvoj vzdělávání a vzdělávací soustavy, navyšování kapacit ve školských zařízeních, zkvalitňování výuky a současně správné nastavení výzev a podporu aktivního čerpání evropských fondů.

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Pražské stavební předpisy
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné